Pasitraukusios iš INF sutarties JAV išbandė vidutinio nuotolio sparnuotąją raketą (1)

7204
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 20 d. 15:05
JAV Gynybos departamentas pirmadienį paskelbė išbandęs vidutinio nuotolio nuo žemės paleidžiamą sparnuotąją raketą, praėjus vos kelioms savaitėms po Vašingtono pasitraukimo iš Šaltojo karo laikų sutarties su Rusija, draudusia abiem šalims turėti šio tipo ginklų.

Raketa sekmadienį buvo paleista iš JAV karinių jūrų pajėgų valdomos Šv. Mikalojaus salos, esančios netoli Los Andželo. „Bandomoji raketa išlėkė iš antžeminio mobiliojo leidimo įrenginio ir tiksliai pataikė į taikinį, nuskriejusi daugiau kaip 500 kilometrų“, – sakoma Pentagono pranešime.

„Per šį bandymą surinkti duomenys ir išmoktos pamokos suteiks pagrindo Gynybos departamento vykdomai būsimų vidutinio nuotolio pajėgumų plėtrai“, – pridūrė Pentagonas.

Nors ši raketa buvo apibūdinta kaip „sukonfigūruota įprastiniu būdu“, tai yra, nepritaikyta nešti branduolinę kovinę galvutę, šis paleidimas yra ženklas, jog Vašingtonas stiprina savo branduolinius pajėgumus, rugpjūčio 2-ąją galutinei žlugus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarčiai. INF draudė JAV ir Rusijai turėti bet kokių nuo žemės paleidžiamų raketų – tiek su įprastais koviniais užtaisais, tiek branduolinių – galinčių nuskrieti nuo 500 iki 5 500 kilometrų.

Šia 1987 metais sudaryta sutartimi siekta eliminuoti ištisą klasę branduolinių ginklų, dislokuotų Europoje Jungtinių Valstijų ir tuometės Sovietų Sąjungos.

Rekomenduojame

Naujausi