Pasaulis ploja profesionalams: dėkoja padedadantiems mums nepalūžti (2)

2250
REUTERS
2020 m. kovo 19 d. 13:57
Kopenhagos gyventojai kovo 18 dieną persisvėrę per langus audringai plojo ir dėkojo visiems, padedantiems šiuo šaliai ir visam pasauliui sudėtingu metu „nepalūžti“. Šalies valdžia uždraudė daugiau nei 10 asmenų susibūrimus, laikini nutraukė barų, restoranų, sporto klubų ir kino teatrų veiklą.

Vyriausybės sprendimu namuose dėl koronaviruso įkalinti Paryžiaus gyventojai nusprendė išreikšti savo padėką ir palaikymą sveikatos apsaugos sistemos profesionalams – jų garbei balkonuose visoje Prancūzijos sostinėje aidėjo karšti aplodismentai.

Belgai medikams „ačiū“ tarė šokiais ir plojimais
Kovo 18 dieną Belgijoje išaušo pirmosios karantino dienos rytas. Tokiomis griežtomis priemonėmis valdžia bando kiek įmanoma pažaboti koronaviruso plitimą.

Belgai sureagavo į raginimus socialinėje žiniasklaidoje ir noriai prisidėjo prie gražios iniciatyvos garsiai padėkoti ligoninėse plušantiems profesionalams.

Net keliuose sostinės Briuselio rajonuose buvo galima pamatyti – ir išgirsti – žmones, persisvėrusius per atvertus langus, ir plojančius bei šaukiančius iš dėkingumo. Kai kurie netgi rado būdą kaip „ačiū“ pasakyti šokiu. Padėkos akcija iš viso truko kelias minutes.

Madrido gyventojai, oficialiai nuo kovo 14 dienos gyvenantys karantino sąlygomis, savo balkonuose ir pro atvertus langus plojimais dėkojo su koronaviruso pandemija kovojantiems medikams.

Šalyje virusas jau susargdino daugiau nei 11 tūkst. žmonių. Plojimų maratonas prasidėjo 20 val. vakaro vietos laiku.

Aplodismentų medikams banga pasiekė ir Peru
Peru sostinėje Limoje aidėjo aplodismentai iš visų jėgų su COVID-19 grėsmėmis kovojantiems medikams. Peru šiuo metu jau patvirtinti 86 susirgimai. Šalies valdžia kovo 15 dieną paskelbė įvedanti nepaprastąją padėtį, truksiančią bent 15 dienų, ir uždaranti šalies sienas.

Apsaugines kaukes dėvintys kariai blokuoja pagrindinius Limos kelius, o policijos pareigūnai riboja žmonių judėjimą. Ekspertai sako, kad pagrindinis ginklas kovoje su virusu – higiena ir socialinė izoliacija.

Rekomenduojame

Naujausi