Pasaulis gedi Maradonos: vieną dieną kartu žaisime futbolą danguje, Diego (0)

30313
REUTERS
2020 m. lapkričio 26 d. 10:49
Futbolo pasaulis reiškia pagarbą vienu geriausių visų laikų žaidėjų pasaulyje laikomam argentiniečiui Diego Maradonai, kuris mirė trečiadienį, būdamas 60 metų.

Diego Maradona mirė nuo širdies smūgio praėjus vos dviem savaitėms po išrašymo iš ligoninės, kur jam buvo atlikta operacija kraujo krešuliui iš galvos smegenų pašalinti. Spalio 30-ąją sukako 60 metų.

D. Maradona kartu su Brazilijos futbolo žvaigžde Pele laikomas vienu geriausių visų laikų futbolininku. Jis buvo Argentinos vienuolikės kapitonas per 1986 ir 1990 metų Pasaulio futbolo čempionatus, taip pat žaidė Argentinos klube „Boca Juniors“ ir Barselonos bei Neapolio klubuose. Pastaruoju metu D. Maradona buvo Argentinos klubo „Gimnasia y Esgrima“ vyriausiasis treneris.

Iš viso Argentinos rinktinėje D. Maradona sužaidė 91 rungtynes, per kurias pelnė 34 įvarčius. Futbolininkas dalyvavo keturiuose pasaulio futbolo čempionatuose.

Maradona garsėjo gebėjimu meistriškai valdyti kamuolį, tačiau taip pat pasižymėjo nevaldomais emocijų pliūpsniais aikštėje ir už jos ribų. Jis kovojo su priklausomybėmis, ypač nuo kokaino, stengėsi numesti svorio ir šiuo atžvilgiu labai skyrėsi nuo savo kolegos – legendinio Brazilijos futbolininko Pele, triskart laimėjusio Pasaulio čempionatą.

Maradonos karjeros apogėjumi tapo 1986 metų Pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynės, kai jis įmušė abu savo komandos įvarčius ir įveikė Anglijos vienuolikę, sugebėjusią atsakyti vienu įvarčiu.

Abu įvarčiai atspindėjo D. Maradonos ekstravagantišką charakterį. Pirmąjį jis pelnė pasiuntęs kamuolį į vartus kumščiu. Nors taisyklės tai draudžia, teisėjai įvartį įskaitė, tad D. Maradona buvo pramintas „Dievo ranka“. Antrasis įvartis buvo įmuštas meistriškai apžaidus anglų futbolininkus.

Su žmona Claudia Villafane D. Maradona susilaukė dviejų dukterų. Po dvidešimtmetį trukusios santuokos pora išsiskyrė 2004-aisiais – skyrybų proceso metu paaiškėjo, kad argentinietis Neapolyje turėjo ir trečią vaiką – nesantuokinį sūnų.

Argentina po savo futbolo dievuko Diego Maradonos mirties skelbia trijų dienų valstybinį gedulą. Socialiniuose tinkluose pasaulio sporto žvaigždės ėmė siųsti savo užuojautas D. Maradonos šeimai, dalintis prisiminimais.

„Kokia liūdna žinia! Aš praradau puikų draugą, o pasaulis prarado legendą. Daug lieka nepasakyta, bet dabar svarbu, kad Dievas suteiktų stiprybės šeimos nariams. Vieną dieną kartu žaisime futbolą danguje, Diego“, – socialiniuose tinkluose cituojamas eriausiu pasaulio futbolininku tituluojamas Pele.

Užuojautą savo tautiečio šeimai pareiškė ir garsiausias šių dienų Argentinos futbolininkas Lionelis Messi.

„Liūdna diena visiems argentiniečiams ir futbolui. Jis mus palieka, bet neišeina, kadangi Diego yra amžinas. Lieku su visais mielais momentais, praleistais kartu ir noriu palinkėti stiprybės visiems Diego artimiesiems ir draugams“, – pažymėjo „Barcelonos“ klubo superžvaigždė.

Liūdnų žinių nuošalyje neliko ir Cristiano Ronaldo. „Šiandien aš atsisveikinu su draugu, pasaulis atsisveikina su amžinu genijumi. Vienu iš visų laikų geriausių. Neprilygstamas burtininkas. Jis iškeliauja per anksti, bet palieka gilų pėdsaką ir tuštumą, kuri niekada nebus užpildyta. Ilsėkis ramybėje, ase. Tu niekada nebūsi pamirštas“, – tvirtinama portugalo socialinių tinklų paskyrose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai