Pasaulio sveikatos organizacija koronaviruso protrūkio Kinijoje nelaiko tarptautine ekstremalia padėtimi (1)

1954
REUTERS
2020 m. sausio 24 d. 12:44
Pasaulio sveikatos organizacija ketvirtadienį paskelbė, kad naujo koronaviruso protrūkis Kinijoje, per kurį susirgo šimtai žmonių ir dar beveik dvi dešimtys mirė, kol kas nėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatai padėtis.

Šis sprendimas buvo priimtas Kinijos tarnyboms paskelbus apie įvedamus prevencinius gyventojų judėjimo suvaržymus trijuose dideliuose miestuose. Be to, sostinėje Pekine buvo atšaukti dideli šventiniai renginiai, Kinijai ruošiantis sutikti Naujuosius metus pagal mėnulio kalendorių.

Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūros sprendimas buvo paskelbtas po dvi dienas nepriklausomų ekspertų vykdyto turimos informacijos apie protrūkį Kinijoje vertinimo.

Pasaulinės ekstremaliosios padėties paskelbimas paprastai suteikia galimybes sutelkti daugiau finansinių ir kitokių išteklių, bet susirūpinusioms vyriausybėms tai taip pat gali suteikti pagrindą riboti keliones ir prekybą su paveiktomis šalimis. Taigi, toks žingsnis gali būti persipynęs su sudėtingais politiniais klausimais.

Kai PSO liepą paskelbė vėliausią ekstremalią padėtį dėl Kongo Demokratinėje Respublikoje besitęsiančio Ebolos viruso protrūkio, šios šalies sveikatos apsaugos ministras nesutiko su tokiu apibūdinimu ir kėlė prielaidą, kad agentūros sprendimas buvo priimtas siekiant surinkti lėšų „tam tikriems humanitarinės pagalbos veikėjams“.

Kinijoje nuo naujojo koronaviruso jau mirė mažiausiai 26 žmonės o daugiau kaip 800 pacientų diagnozuota ši infekcija.

Šalis penktadienį patvirtino antrą mirties nuo naujo į ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašaus viruso atvejį už protrūkio epicentro ribų. Mirties nuo koronaviruso atvejis užfiksuotas šiaurės rytinėje Heilongsziango provincijoje, besiribojančioje su Rusija.

Manoma, kad į ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašus naujas virusas 2019-nCoV, kuris jau nusinešė 26 gyvybes, išplito iš vieno jūros produktų ir gyvūnų turgaus Uhane.

Rekomenduojame

Naujausi