Pasaulinis tyrimas atskleidė, kad visame pasaulyje daugybė upių yra užterštos antibiotikais (1)

1969
REUTERS
2019 m. birželio 7 d. 11:33
Daugelio pasaulio upių vanduo pasižymi pavojingai didele antibiotikų koncentracija. Prie tokios išvados priėjo mokslininkai, remdamiesi 72 šalyse paimtų mėginių tyrimu.
Didžiojoje Britanijoje esančio Jorko universiteto mokslininkai ištyrė 72 pasaulio šalių upių vandens mėginius.

Mokslininkų tikslas buvo nustatyti, ar šių upių vandenyje yra 14 labiausiai paplitusių antibiotikų rūšių, taip pat nustatyti jų koncentraciją. Antibiotikų aptikta 65 procentuose iš visų vietų, kuriose buvo paimti mėginiai.

Labiausiai liūdinančius rezultatus parodė Pietų Azijoje paimtų mėginių tyrimas, teigia projekto koordinatorius daktaras Johnas Wilkinsonas, ekologas ir chemikas.

Temzę galima laikyti pakankamai saugia ir švaria. Didžiausia antibiotikų koncentracija Anglijos upės vandenyje siekia 233 nanogramus litrui vandens – tai 170 kartų mažiau nei Bangladešo atveju.

Vienas nanogramas litre vandens – tai maždaug kaip keturios druskos kruopelės olimpiniame baseine. Renkant mėginius, pirmiausia į tam tikrą vietą atkeliaudavo laboratorinių talpų rinkinys.

Į jas būdavo įpilama upės vandens, užšaldoma ir per parą išsiunčiama atgal į Jorką tyrimams. Taip buvo surinkta unikali duomenų bazė. Mokslininkų teigimu, situacija pasirodė esanti prastesnė, nei tikėtasi. Viena iš problemų, susijusių su antibiotikų koncentracijos upių vandenyje didėjimu, yra ligas sukeliančių bakterijų, kurios nesunkiai persikelia iš vieno žemyno į kitą, atsparumo antibiotikams augimas. Jungtinių Tautų vertinimu, tai tokia pat rimta problema kaip ir klimato kaita.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai