Paryžiaus restoranas siūlo „Michelin“ žvaigždute įvertintus išsineštinius patiekalus (0)

310
REUTERS
2020 m. birželio 6 d. 16:42
Tai tikrai nėra tipiškas išsineštinis maistas, netgi gyvenantiems Paryžiuje: žalias upėtakis grietinėje, glazūruotos putpelės su žiediniais kopūstais ir migdolų padažu. Žinoma, paprastai trimis „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintas šefas Guy Savoy išsinešti skirtų patiekalų negamina.

Tačiau G. Savoy, vienas žymiausių pasaulio šefų, netoli Triumfo arkos esančiame viename iš keturių savo Paryžiaus restoranų „Le Chiberta“ nusprendė ruošti išsineštinius patiekalus, kai Prancūzija gegužę iš dalies atlaisvino kai kuriuos dėl koronaviruso įvestus ribojimus. „Le Chiberta“ „Michelin“ žvaigždutę gavo 2005-aisiais, o 2014-aisiais G. Savoy savo restorane vakariene vaišino buvusį Prancūzijos prezidentą Francois Hollande‘ą ir buvusį Jungtinių Valstijų prezidentą Baracką Obamą.

Siekiantiems patenkinti savo troškimą pasimėgauti aukštąja virtuve „Le Chiberta“ siūlo išsinešti skirtų patiekalų meniu. Šis rinkinys kainuoja 55 eurų. Tai pusė įprastos kainos.

Į trečiadienio (gegužės 27 d.) meniu sudarė keptas amerikinis akmeninis ešerys su pankoliu, užkandžiui – pavasariškos salotos, o desertui – šokoladiniai putėsiai.

Patiekalai patiekiami ne prabangiose lėkštėse, o kartoninėse dėžutėse. Šefai privalo atkreipti dėmesį į tai, kad pristatymas gali užtrukti, todėl jie negali pasiūlyti kepsnių ar greitai gendančių dalykų.

Ant maisto dėžučių taip pat nurodytos instrukcijos, kaip tinkamai pašildyti vištieną ar artišokų sriubą.
Dėl koronaviruso įvesti ribojimai atėmė restoranų pajamas ir privertė darbuotojus išeiti atostogų.

Kai nuo gegužės 13 d. „Le Chiberta“ pradėjo tiekti maistą išsinešti, du iš septynių virtuvės komandos narių turėjo sugrįžti į darbą. Someljė, padavėjai ir likę virtuvės darbuotojai iš atostogų dar negrįžo.
„Le Chiberta“ per dieną pristato apie 35 užsakymus, tačiau išsineštinis maistas sudaro tik maždaug 10–15 proc. iki ribojimų įvedimo uždirbtų pajamų.
Paryžius vis dar išlieka didelės rizikos zona, todėl restoranų atidarymas atidedamas. G. Chesneau sakė, kad veikiausiai turimas 70 vietų restorane sumažins perpus, kad užtikrintų socialinio atstumo laikymąsi. Restoranas ir toliau siūlys maistą išsinešti, kad kompensuotų sumažintą vietų skaičių.

Netoli Eliziejaus laukų įsikūręs „Le Chiberta“ restoranas yra priklausomas nuo turistų srauto. Gali prireikti ne vieno mėnesio, kol jis atsistatys. Restorano darbuotojai viliasi, kad iki to laiko išrankaus skonio paryžiečiai arba pietums paišlaidauti linkę biurų darbuotojai užsisakinės jų patiekalus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai