Pandemija visiems ambicingiems galerijų ir muziejų planams pakišo koją (0)

89
REUTERS
2020 m. lapkričio 2 d. 16:44
Tai turėjo būti metai, kai giliai Anglijos pietų provincijoje veikianti meno galerija šturmavo Jungtines Valstijas įstabiosios XX amžiaus trečiojo dešimtmečio modelio, siurrealistės ir Antrojo pasaulinio karo fotografės Lee Miller darbų parodomis.

Taip pat turėjo prasidėti ir menininkei, kuriuos namuose „Fairleys“ kadaise lankėsi tokie garbūs svečiai kaip Pablo Picasso ir buvęs jos mylimasis, taip pat siurrealizmo fotografas Man Ray, skirtos biografinės dramos filmavimo darbai.

L. Miller vaidmuo juostoje patikėtas pačiai Kate Winslet. Deja, bet pandemija visiems ambicingiems planams pakišo koją.

Kartu su savo tėvu, L. Miller sūnumi Antony Penrose‘u, kurio ji susilaukė su menininku siurrealistu Rolandu Penrose‘u, Ami kuruoja motinos archyvą.

Situacija nerami ne tik dėl koronaviruso, bet ir dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, pereinamasis laikotarpis baigiasi gruodžio 31-ąją.

Nieko keisto, jog meno galerijos kaip reikiant nerimauja dėl to, kaip sudėtinga taps organizuoti parodas užsienyje ir transportuoti meno kūrinius.
Šiais metais „Fairleys House and Gallery“ planavo septynias išvažiuojamąsias parodas ir plėtrą Jungtinėse Valstijose, į kurias atsigręžė „Brexit“ kontekste.

Du renginiai įvyko – vienas Vokietijoje, kuri vertinama kaip bene svarbiausia rinka, o kitas Šveicarijoje. Trečioji paroda, skirta Europai, liko „Fairleys“, kur ja pasigrožėti gali labai mažai lankytojų. Kitus galerijos planus teko įšaldyti. Su panašiomis problemomis susiduria kone visos meno institucijos, priverstos atsisakyti didelių parodų, į kurias paprasčiausias neateina norimas kiekis žmonių.
COVID-19 pandemija drastiškai pakeitė visą meno ir kultūros sektorių“, elektroniniame laiške pažymi „Arts Council England“. Ši organizacija padeda administruoti valstybinį 1,57 mlrd. svarų Kultūros atsigavimo fondą.

Londono galerija „Wallace Collection“, kur eksponuojami Rubenso, Van Dycko ir Titiano darbai, taip pat skelbia apie 90 proc. sumenkusį lankytojų srautą ir atšauktus ateinančių metų planus.

X. Bray viliasi, kad sektorius galiausiai sulauks pagalbos, ir galerijos bei muziejai galės išsilaikyti nepardavę savo kolekcijų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai