Panaikinus kaltinimus, į laisvę išleistas rusų žurnalistas Golunovas (0)

776
REUTERS
2019 m. birželio 12 d. 12:21
Maskvos pareigūnams panaikinus tyrimus vykdžiusiam Rusijos žurnalistui Ivanui Golunovui kaltinimus narkotikų laikymu ir ruošimusi juos platinti, vėlų antradienį jis išėjo į laisvę.

Nepriklausomo naujienų portalo „Meduza“ žurnalistas I. Golunovas buvo suimtas praeitą savaitę, vėliau jam buvo skirtas namų areštas, bet jo šalininkai tvirtino, kad iškelti kaltinimai buvo išgalvoti, siekiant nubausti reporterį už jo tiriamąjį darbą.

Ši byla sukėlė pasipiktinimą Rusijoje ir užsienyje: didžiosios Rusijos žiniasklaidos priemonės reiškė palaikymą I. Golunovui, buvo rengiami protestai, o trečiadienį Maskvoje ketinta surengti didelę demonstraciją. Kritikai vadino šią bylą teisėsaugos institucijų nebaudžiamumo ir korupcijos pavyzdžiu.

I. Golunovas antradienio vakarą išėjo iš Maskvos policijos būstinės, kur jį pasveikino minia žurnalistų, o pats vyras ašarodamas dėkojo savo palaikytojams.

Tyrimus vykdantis 36-erių žurnalistas pažadėjo ir toliau rašyti „Meduzai“, kurios redakcija yra įsikūrusi Latvijoje, kad galėtų laisviau dirbti.

„Darysiu tyrimus, nes turiu pateisinti pasitikėjimą tų, kurie mane palaikė“, – pabrėžė I. Golunovas.

Rusijos vidaus reikalų ministras Vladimiras Kolokolcevas antradienį pranešė, kad I. Golunovui iškelti baudžiamieji kaltinimai buvo panaikinti „nepasitvirtinus įrodymams“ ir kad jis bus paleistas iš namų arešto.

Be to, ministras nurodė, kad siūlys prezidentui Vladimirui Putinui atleisti iš pareigų du aukšto rango Maskvos policijos pareigūnus, susijusius su šiuo tyrimu.
I. Golunovas buvo apkaltintas mėginimu parduoti „didelį kiekį“ narkotikų, teismas jam skyrė dviejų mėnesių namų areštą. Už tokius kaltinimus jam grėsė iki 20 metų laisvės atėmimo.

Žurnalistas sakė, kad sulaikytas jis buvo sumuštas, o jo advokatai tvirtino, kad narkotikai jų klientui buvo pakišti.

Kai I. Golunovas buvo sulaikytas, Maskvos policija paskelbė nuotraukų, kuriose esą matoma jo bute įrengta sintetinių narkotikų gamybos laboratorija. Visgi vėliau policija pripažino, kad tik viena iš tų nuotraukų buvo padaryta jo bute.

Savo tyrimuose I. Golunovas gvildeno tokias temas kaip įtartinas Rusijos laidojimo namų verslas ar korupcija Maskvos merijoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai