Palestinietė pasidalino tradicinės kosmetikos gamybos paslaptimis (0)

886
REUTERS
2020 m. balandžio 1 d. 17:31
Dekoratyvinę kosmetiką akims gaminanti palestinietė Hadeya Qudaih sėdi prie atviros ugnies ir iš alyvuogių aliejaus ir paslaptingos juodos medžiagos gamina priemonę akims paryškinti. Moteris teigia, kad jos produktas – žymiai sveikesnis ir patrauklesnis nei dabartinės grožio priemonės.

Ši gilią senovę siekianti akims paryškinti skirta juodos spalvos priemonė labai populiari tiek Artimuosiuose Rytuose, tiek Šiaurės Afrikoje. Sakoma, kad ji dėl vieno iš pagrindinių komponentų – alyvuogių aliejaus – yra naudinga sveikatai.

Ši dekoratyvinės kosmetikos priemonė paryškina akis ir suteikia žvilgsniui dramatiškumo. Gazos ruože gyvenanti 64 metų Hadeya Qudaih sako, kad šios grožio priemonės gamybos paslapčių išmoko iš savo močiučių, kurios ją tepdavo norėdamos apsaugoti akis nuo mikrobų ir palengvinti sezoninių alergijų sukeliamą patikimą bei paraudimą.

Hadye didžiuliame puode ar keptuvėje įkaitina aukščiausios kokybės alyvuogių aliejų, jis kaitinamas tol, kol pasidengia juoda plėvele. Tą juodą masę nuo indo kraštų ji nukrapšto metaliniu šaukštu. Tie juodi degimo metu susidarę suodžiai ir yra akių dažai, kuriuos moteris deda į mažyčius aukso spalvos indelius. Moters sūnus Ibrahimas pardavinėja dažus po 6 dolerius už indelį.

Kita Gazos ruožo gyventoja 66 metų Seham Qudaih pati dažosi akis būtent šiais dažais. Ji taip pat patvirtino, kad tokią priemonę akims naudojo tiek jos mama, tiek senelė. Maža to, ją gaminosi pačios.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai