Pakistano policininkams gaudyti nusikaltėlius padės riedučiai (7)

236
REUTERS
2021 m. vasario 23 d. 14:24
Didžiausiame Pakistano mieste Karačyje policijos pareigūnų būrys važinėja riedučiais ir atlieka sudėtingus triukus, pavyzdžiui, šokinėja nuo laiptų.

Taip atrodo naujo ginkluotojo riedutininkų padalinio mokymai, trunkantys jau daugiau nei mėnesį. Naujojo padalinio tikslas – sumažinti vagysčių ir priekabiavimų skaičių miesto gatvėse.

20 narių turinčio padalinio, kurį sudaro 10 vyrų ir 10 moterų, pareigūnai sutartinai pakelia ir nuleidžia neužtaisytus ginklus.

F. Ali padarė išvadą, kad riedučiais važinėjantys policininkai negalėtų patruliuoti Karačio rajonuose, pasižyminčiuose prastomis gatvėmis ir nelygiais pėsčiųjų takais, tačiau juos galima nusiųsti į tas viešąsias vietas, kuriose fiksuojamas didesnis vagysčių ir priekabiavimų skaičius.

Pasirodžius pradiniam treniruočių vaizdo įrašui, kuriame matyti sunkesniajam arsenalui priskiriamus šaunamuosius ginklus naudojantys policininkai, kilo nuogąstavimų dėl saugumo. Visgi F. Ali patikino, kad riedutininkų padalinys bus ginkluotas tik pistoletais, siekiant sumažinti kulkų rikošetavimo tikimybę.

Vyresnysis inspektorius pridūrė, kad tam tikrose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, pareigūnai apskritai nebus ginkluoti.

Riedutininkų padalinys, įkurtas sekant panašių padalinių Europoje ir kitose pasaulio šalyse pėdomis, turėtų oficialiai pradėti patruliuoti kitą mėnesį, bet neseniai jo nariai buvo pastebėti netoli kriketo aikštelės, kur vyko Pakistano superlygos turnyras.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai