Operos mylėtojai Prahoje muzikos klausėsi voniose (0)

415
REUTERS
2019 m. rugsėjo 7 d. 13:05
Mocarto „Don Žuanas“ operos mylėtojų Prahoje dievinamas nuo pat 1787 metų, kai įvyko pastatymo premjera, tik tuomet niekas nė pagalvoti negalėjo, kad ateis diena, kai opera Čekijos sostinėje bus galima gėrėtis ant stogo mirkstant vonioje ir gurkšnojant putojantį gėrimą.

Būtent tokia patirtimi paversti „Don Žuaną“ sumąstė vienos Prahos kavinės savininkas ir aktyvus kultūros propaguotojas Ondrejus Kobza. Šiltą rugpjūčio 29-osios vakarą virš senamiesčio leidžiantis saulei, jis pasikvietė Čekijos operos atlikėjų, tarp kurių ir Vienos operos dainininkas Adamas Plachetka, surengti išskirtinį pasirodymą.

Šventė operos gerbėjams, kurios metu atliktos kelios pasirinktos arijos iš operos „Don Žuano“, sumanyta paisant anagramos: Don Žuanas virto čekų „John do vany“ arba „Jonu iš vonios“, paaiškino O. Kobza, manantis, kad geriausias būdas išsaugoti kultūrą – ieškoti inovatyvių jos pateikimo būdų.

A.Plachetka sako, kad sprendimas ryžtis tokiai avantiūrai pareikalavo nemenkos drąsos, tačiau pats rezultatu liko labai patenkintas.

Operos mylėtojai, į vonias ant stogo sulipę su šventine apranga, neslėpė susižavėjimo renginiu ir jo idėja. Nors ir peršlapo iki paskutinio siūlo, žiūrovai sakė, kad patirties būta nepakartojamos, o vanduo buvęs maloniai šiltas.

„Don Žuanas“, pasakojantis istoriją apie meilės nuotykiams neabejingą didiką, kurį galiausiai pasiveja jo praeitis, Prahoje pirmą kartą sudainuotas 1787 metų spalio 29 dieną.

Rekomenduojame

Naujausi