OMONO'o beretę atsiėmęs Lukašenka: liksiu, kol liepsite pasitraukti (1)

35540
REUTERS
2020 m. gruodžio 31 d. 13:17
Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nepagailėjo pagyrų OMON‘o būriams už pastangas malšinant rugpjūtį vykusius opozicinių jėgų protestus. Jis, be kita ko, paminėjo, kad jei būtų pademonstruotas kad ir menkiausias silpnumas, Baltarusija būtų tapusi visiška kita šalimi ar galbūt net nustojusi egzistuoti.

Trečiadienį Minske jau 26 metus šalies vadovo posto nepaliekantis A. Lukašenka pabrėžė, kad liks valdžioje ir stovės petys į petį su omonininkais tol, kol jie nurodys pasitraukti.

Trečiadienį Minsko ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON‘o) vadas Dmitrijus Balaba įteikė A. Lukašenkai juodąją beretę – elitinių pajėgų pripažinimo ženklą. Dėkodamas už tokią dovaną, A. Lukašenka pabučiavo beretę ir it juokaudamas pasakė, kad nuo šiolei ir jis – omonininkas.

Masiniai protestai Baltarusijoje prasidėjo po rugpjūčio 9 d. įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos A. Lukašenka teigė laimėjęs. Jo oponentai tvirtino, kad balsai buvo suklastoti, ir reikalavo atsistatydinti. Kaip skelbia opozicijos atstovai, nuo protestų pradžios Baltarusijoje sulaikyta daugiau nei 30 tūkst. asmenų.

Antradienį A. Lukašenka buvo užfiksuotas šokantis prezidentūroje surengtame naujametiniame jaunimo pokylyje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai