Olimpinių žaidynių žinios: ribojimai Tokijui ir Paryžiuje laukiančios naujovės (0)

543
REUTERS
2020 m. gruodžio 8 d. 14:09
Kitais metais Tokijo olimpinėse žaidynėse dėl medalių kovosiantys sportininkai dėl griežto su COVID-19 susijusio sveikatos protokolo pasaulinėje sporto šventėje svečiuosis kuo įmanoma trumpiau.

Anot komiteto pirmininko Thomo Bacho, visi nacionaliniai olimpiniai komitetai raginami atitinkamai koreguoti tiek sportininkų, tiek jiems talkinančio personalo kelionių planus, kad, siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką, jie neatvyktų per anksti bei neužsibūtų per ilgai. Be to, Th. Bachas paragino sportininkus, dvejojančius, ar verta skiepytis nuo naujojo koronaviruso, labai gerai pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo varžovų bei pačių olimpinių žaidynių likimą.

Dėl naujojo koronaviruso pasikeitus taisyklėms Olimpiniame kaimelyje, antrąją olimpinių žaidynių savaitę varžybose dalyvausiantys sportininkai nedalyvaus tradiciniame atidarymo ceremonijos parade. O anksčiau į Tokiją atvykę geriausi atletai iš viso pasaulio turės išvykti taip ir nesulaukę uždarymo ceremonijos.

Tarptautinio olimpinio komiteto teigimu, bus griežčiau sprendžiama, kas dar be sportininkų galės apsistoti Olimpiniame kaimelyje.

Vakcinos nuo covid 19 pasirodymas teikia vilčių, kad žaidynės tikrai įvyks, tačiau sportininkams skiepai nebus privalomi.

Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas pranešė ir apie naujas sporto šakas, papildysiančias olimpinių sporto šakų sąrašą. Breiko šokiai, banglenčių ir riedlenčių sportas bei sportinis laipiojimas – šios keturios sporto šakos oficialiai įtrauktos į 2024 metais vyksiančias Paryžiaus olimpines žaidynes. Paryžiaus žaidynių organizatoriai teigia norintys pristatyti šį laikmetį atspindinčią programą ir pritraukti jaunesnę auditoriją. Remiantis naujomis Tarptautinio olimpinio komiteto taisyklėmis, parengtomis Tokijo olimpinėms, žaidynes organizuojantys miestai gali patys rinktis naujas sporto šakas ir siūlyti jas įtraukti į programą, jeigu tik jos populiarios konkrečioje šalyje ir atspindi olimpinių žaidynių dvasią.

Tarptautinis olimpinis komitetas taip pat oficialiai patvirtino, kad Paryžiaus žaidynėse galės dalyvauti tiksliai 10 tūkst. 500 atletų. Paskutinėse vasaros olimpinėse besirungiančiųjų skaičius buvo išaugęs iki daugiau nei 11 tūkst. Žaidynėse Paryžiuje taip pat dalyvaus po lygiai vyrų ir moterų, Tokijuje sportininkių vis dar mažiau – jos sudarys 48,8 proc. atletų. Tarptautiniam olimpiniam komitetui būtina žaidynėms įpūsti daugiau gyvybės ir išlaikyti rėmėjų, transliuotojų ir jaunesnės auditorijos susidomėjimą, sako ekspertai.

Tačiau kolkas - svarbiausia pažaboti viruso grėsmę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai