Odontologas: dėl beveik du mėnesius trunkančio karantino žmonės pradėjo dažniau griežti dantimis (6)

3824
REUTERS
2020 m. gegužės 18 d. 13:58
Ketvirtadienį, gegužės 14 d., Prancūzijos odontologas pareiškė, kad dėl beveik du mėnesius trunkančio karantino žmonės pradėjo dažniau griežti dantimis.

Šią savaitę Prancūzijos odontologai vėl pradėjo priiminėti pacientus, šalies vyriausybei pirmadienį, gegužės 11 d., sušvelninus dalį griežtų karantino reikalavimų.

Burnos chirurgas Christophe’as Weillas tęsia darbą, laikydamasis naujų higienos taisyklių. Prie jo kabineto esančiame COVID-19 logotipe pacientams pateikiama informacija apie naudojamas priemones siekiant išvengti užkrato.

Kabinete yra dezinfekuojamojo rankų gelio, klientai privalo dėvėti apsaugines kaukes, o laukiamajame nebeliko įprastų žurnalų. Žinoma, gera higienos praktika C. Weillui nėra naujiena, tiesiog dabar jis turi saugotis nuo naujojo koronaviruso dėvėdamas apsauginę veido kaukę su oro filtru arba FFP2 kaukę, dar vadinamą N95. Dėl dizaino ypatumų šios kaukės gerai priglunda prie veido, kad apsaugotų jas dėvintį asmenį nuo infekcijos. Dar viena naujovė – mėlynas apsauginis kombinezonas.

C. Weillas sakė palaikęs kontaktą su pacientais, kai jie buvo priversti sėdėti namuose. Įdomu tai, kad neįprastai daug žmonių jam skambino dėl žandikaulio sąnario skausmų, būdingų esant bruksizmui – polinkiui miegant griežti dantimis arba per stipriai juos sukąsti.

Burnos chirurgo teigimu, viena iš šio sutrikimo priežasčių yra stresas, galbūt padidėjęs dėl visus apėmusio nerimo siaučiant COVID-19 pandemijai.

Bruksizmas yra ne tik nemaloni bei kartais skausminga patologija, bet ir gali sukelti rimtesnių sveikatos negalavimų, be to, greičiau dėvisi dantų emalis, nurodė prancūzas.

C. Weillas taip pat įspėjo pacientus nevengti odontologo kabineto dėl baimės užsikrėsti COVID-19. Visgi grįžti į darbą jam buvo nelengva. Burnos chirurgas sumažino priimamų pacientų skaičių ir turėjo apsirūpinti papildomomis apsauginėmis priemonėmis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai