Nykstančiame ledyne skamba Šopeno sukurta muzika (0)

757
REUTERS
2020 m. sausio 15 d. 11:16
Pamirškite nepriekaištingai priderintus drabužius: Presenos ledyne vykstančio „Ledo muzikos festivalio“ klausytojams reikia apsirengti arktinėms sąlygoms tinkamais drabužiais.

Po 9 tūkst. valandų darbo, kurio metu buvo sunaudota 10 tūkst. kubinių metrų, arba 10 tonų, sniego, festivalio organizatoriai pastatė 300 vietų iglu. Jame bus surengti 54 koncertai, o muzikantai groja iš ledo pagamintais instrumentais. Iglu įrengtas truputį mažesniame nei 3 tūkst. metrų aukštyje virš jūros lygio.

Vilkėdami slidinėjimo kostiumus ir neretai net nenusiimdami šalmų, koncertų lankytojai sėdi ledinėse vietose esant nuliui artimai temperatūrai ir klausosi įvairiausių kūrinių. Atrodo, kad muzikantai pernelyg nesistengia, tačiau iš tikrųjų labai sudėtinga groti instrumentais iš ledo, o juos sukurti – tikras inžinerinis iššūkis.

Festivalis organizuojamas iš dalies norint atkreipti dėmesį į klimato kaitą. Nuo 1993 m. Italijos Presenos ledynas neteko daugiau nei trečdalio savo tūrio. Vasarą 90 tūkst. kvadratinių metrų plotas uždengiamas specialia apsaugine danga, kad neištirptų daugiau ledo.

Tiems, kurie šiais metais nusprendė užkopti aukštyn ir pasiklausyti ledo instrumentais atliekamų koncertų, organizatoriai siūlo tris iglu iškirstus viešbučio kambarius.

Atsižvelgiant į metų laiką, nakvynės tokiame kambaryje kaina vienam asmeniui svyruoja nuo 130 iki 250 eurų. Svečiai gali patogiai įsitaisyti ant ledo lovos šaltame kambaryje ir tikėtis, kad patys nepavirs į ledokšnį. Tiesa, dėl vieno dalyko ginčytis neverta: saulėlydžiai ir saulėtekiai šioje vietoje yra įspūdingi.

Rekomenduojame

Naujausi