Nyderlandai eksperimentuoja: pirmą kartą nuo pandemijos pradžios surengė didelį koncertą publikai (0)

2802
REUTERS
2021 m. kovo 9 d. 09:03
Šokių muzikos mėgėjams Amsterdame buvo suteikta galimybė trumpam atsikvėpti nuo COVID-19 suvaržymų ir sudalyvauti pirmajame gyvame pasirodyme per metus. Jie tapo savotiškais tiriamojo projekto bandomaisiais triušiais. Kruopščiai suorganizuotame bandomajame renginyje didžiausioje Amsterdamo muzikinėje arenoje „Ziggo Dome“ buvo leista dalyvauti iš viso 1 300 žmonių. Įprastai ši arena talpina iki 17 000 žmonių.

Gerbėjai šoko pagal Nyderlandų didžėjų Sunnery Jameso, Ryano Marciano, Samo Feldto ir kitų leidžiamą muziką. Visus jų judesius ir kontaktus sekė privalomi dėvimi jutikliai. Šiuo renginiu siekta pabandyti išsiaiškinti, kaip masinius renginius būtų galima ir vėl saugiai atverti žmonėms.

Visi renginio dalyviai turėjo pateikti neigiamą koronaviruso testo, atlikto prieš 48 valandas, rezultatą. Prabėgus penkioms dienoms po renginio, jiems reikės atlikti dar vieną testą. Pačioje arenoje dalyviai buvo suskirstyti į šešias grupes, jiems pateiktos atskiros gairės dėl atstumo laikymosi ir kaukių dėvėjimo bei skirtingi nurodymai dėl judėjimo laisvės. Dauguma koncerto metu kaukes nusiėmė. Nemažai dalyvių džiūgavo galėdami vėl atsidurti nepažįstamųjų minioje.

Renginio dalyvių elgesio duomenis pasitelks vyriausybės patarėjai, konsultuodami dėl sprendimų galbūt atlaisvinti ribojimus artimiausiu metu.

Šis šokių festivalis – tik vienas daugelio vyriausybės remiamų bandomųjų renginių. Tarp šių renginių taip pat yra verslo konferencija, dvejos futbolo rungtynės ir humoro šou. Visuose dalyviai suskirstyti į atskiras grupes, kiekvienai grupei taikomos skirtingos taisyklės. Tokiu būdu siekiama išsiaiškinti, kurios taisyklės yra veiksmingiausios.

Nyderlandų vyriausybė neseniai ėmė pamažu švelninti ribojimus. Šiuo metu leidžiamas dalinis nebūtinųjų prekių parduotuvių ir vidurinių mokyklų atsivėrimas, nors pastarosiomis savaitėmis atvejų skaičius ir augo, mat įsivyrauja labiau užkrečiamos viruso atmainos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai