Nusprendusi nesilaikyti visuotinės tendencijos taikyti griežtus karantino reikalavimus Švedija pasirinko maratoną, o ne sprintą (1)

364967
REUTERS
2020 m. balandžio 24 d. 11:11
Kol daugumoje Europos šalių vis dar paskelbtas karantinas, „Kunskapsskolan“, vienos iš daugelio Švedijoje tebeveikiančių mokyklų, moksleiviai žaidė tenisą ir svarstė, kaip praleis savaitgalį. Ši šalis nusprendė nesilaikyti visuotinės tendencijos taikyti griežtus karantino reikalavimus kovojant su koronaviruso pandemija.

Tiesa, Švedijos sprendimas neuždaryti mokyklų ir įmonių siaučiant pandemijai susilaukė ir kritikos.

Visgi naujų susirgimų COVID-19 ir mirčių skaičiui pamažu stabilizuojantis smarkiai nuo naujojo koronaviruso nukentėjusioje šalies sostinėje Stokholme, valdininkai ir eiliniai gyventojai pradėjo vertinti naudą ekonomikai ir sveikatai, kurią atnešė pernelyg nesuvaržytas žmonių judėjimas.

Švedijos valdžia nepasidavė raginimams uždaryti mokyklas ir pabrėžė, kad visos įgyvendinamos priemonės turi būti tvarios ilgesniu laikotarpiu. Valdininkai taip pat įspėjo apie griežtų apribojimų neigiamą poveikį ekonomikai ir gyventojų sveikatai.

Kita vertus, žmonėms rekomenduojama plauti rankas, laikytis atokiau nuo kitų, dirbti namuose, jeigu yra tokia galimybė, ir vengti kelionių savaitgaliais bei švenčių dienomis, vadinasi, gyvenimas Švedijoje irgi nukrypo nuo įprastos normos.

Vis dėlto Švedijoje nuo naujojo koronaviruso mirė daugiau nei 1 900 žmonių; mažiau, skaičiuojant pagal populiacijos dydį, nei Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Ispanijoje, bet gerokai daugiau nei Danijoje ir Norvegijoje, kurių vadovai ėmėsi griežtesnių veiksmų.

Dėl didelio mirčių skirtumo kai kurie Švedijos mokslininkai pradėjo nuožmiai kritikuoti savo vyriausybę. Kitos šalys įdėmiai nagrinėja švedų metodus, planuodamos pamažu švelninti karantino sąlygas.

Nors Švedijoje nebuvo įvestas visuotinis karantinas, nuo eksporto priklausanti šalies ekonomika patyrė stiprų smūgį, didėja nedarbo lygis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai