Nuogąstaujama, kad neatsakingas turtingųjų šalių elgesys atims viltį milijonams gyventojų (0)

547
2020 m. gruodžio 10 d. 14:27
Turtingosios pasaulio valstybės pasirūpino, kad iki 2021 metų galo jų gyventojai gautų net tris kartus daugiau vakcinos nuo naujojo koronaviruso, nei iš tikrųjų reikia, pažymi „Oxfam“ – Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi tarptautinė organizacija, kovojanti su skurdu ir neteisybe pasaulyje – bei kitos pagalbos grupės.

Jos nuogąstauja, kad toks neatsakingas elgesys atims viltį nesusirgti iš milijardų skurdesnėse šalyse gyvenančiųjų. Gruodžio pradžioje Jungtinė Karalystė pritarė „Pfizer“ pagamintai vakcinai nuo COVID-19.

Atsirado realios vilties, kad pagaliau pavyks pažaboti beveik 1,5 mln. žmonių visame pasaulyje pražudžiusį, pasaulio ekonomiką suparalyžiavusį ir įprastą gyvenimo ritmą sutrikdžiusį virusą.

„Oxfam“ ir daugybė kitų didžiulių organizacijų, tarp kurių „Amnesty“ bei „Frontline Aids“, ragina valdžias ir farmacijos pramonę imtis veiksmų užtikrinant, kad vakcinų intelektualine nuosavybe šiuo sudėtingu metu būtų galima lengvai dalintis visame pasaulyje.

Pasaulio sveikatos organizacija ne kartą viešai ragino valstybes užtikrinti, kad jau šiais metais vakcina nuo COVID-19 taptų „visuomenės turtu“. Organizacija remia pasauliną vakcinos programos schemą COVAX, kurios pagrindinė užduotis – užtikrinti sklandų ir nešališką vakcinos platinimą visose 189 prisijungusiose šalyse. Dalis valstybių, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, prie COVAX nesijungė ir sudarė dvišalių susitarimų.

COVAX tikisi iki 2021 metų pabaigos padalinti iki 2 mlrd. vakcinos dozių, bet šis skaičius atspindi vos 20 proc. visų prie programos prisijungusių šalių populiacijos.

„Amnesty“ teigimu, Kanada – šalis, įgijusi daugiausia vakcinos dozių tokio dydžio šaliai: tokio kiekio pakaktų kiekvieną Kanados gyventoją paskiepyti penkis kartus.

Šių dienų pasaulis – mažas. Tai labai aiškiai parodė naujasis koronavirusas, užgimęs Kinijoje, bet parklupdęs visą pasaulį. Todėl net ir visus savo piliečius paskiepijusi valstybė nepanaikins viruso keliamos grėsmės tol, kol pasaulyje nepasveiks paskutinis COVID-19 ligonis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai