Nuo Kinijos kalnų atsiveria stulbinami vaizdai, kuriais džiaugiasi atostogaujantieji (3)

1512
REUTERS
2020 m. spalio 7 d. 10:01
Kinijoje prasidėjus 8 dienų trukmės nacionalinėms šventėms, daugelis gyventojų keliauja pasidžiaugti gamta ir užkopti į kelias unikalaus grožio viršukalnes Kinijos šiaurės vakarų dalyje.

Huan Šano kalnas stūkso netoli Huajino miesto Kinijos Šansi provincijos, tai vienas iš dažniausiai turistų lankomų vietų. Kad švenčių metu lankytojams netektų grūstis ir siekiant apriboti jų skaičių iki 20 000 per dieną, įvesta rezervacijos internetu sistema.

Praėjusį pirmadienį, pirmą šventinės savaitės dieną, jau 12 val. Huan Šano kalne buvo apsilankę 15 000 žmonių, o bilietus internetu rezervavę beveik 20 000. Huan Šano kalnas – vienas iš penkių didžiųjų kalnų Kinijoje, per visą šalies istoriją jam buvo teikiama didelė religinė svarba.

Huan Šano kalnas garsėja stačiomis ir pavojingomis viršukalnėmis, iš jų aukščiausia – Pietinė viršukalnė, kurios aukštis 2 154,9 metro.

Daugelis turistų kėlėsi į viršukalnę su keltuvais. Kad žmonėms neprailgtų laukti eilėje, prie kasų buvo rodoma tradicinė kinų opera „Huajin Laočiang“.

Daugybė žmonių keliavo ir prie Maidzišanų grotų Gansu provincijoje, Tianšujaus mieste. Grotos yra ant 142 metrų aukščio viršukalnės, jos primena kviečių kupetą, todėl ir pavadintos „maidzišan“ – kas reiškia „kviečių kupeta“.

Grotos žinomos daugiau nei 1600 metų. Maidzišane yra 221 grota, 10 600 budistinių skulptūrų ir apie 1 000 kvadratinių metrų plotą užimantys sienų piešiniai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai