Nufilmuotas pirmas mirtinas susišaudymas Kolumbijos apygardoje (0)

1187
REUTERS
2020 m. rugsėjo 4 d. 17:01
Ketvirtadienį, rugsėjo 3 d., Kolumbijos apygardos policija paskelbė vaizdo įrašą, padarytą prie kūno tvirtinama vaizdo kamera. Jame matyti, kaip baltasis policininkas nušauna jauną juodaodį, paskui leidžia kitiems jį apžiūrėti, o pats ieško ginklo, kurį įtariamasis neva numetė į šalį.

Šiame vaizdo įraše įamžintas pirmas mirtinas policijos pareigūnų šaunamojo ginklo panaudojimo atvejis Vašingtone, Kolumbijos apygardoje, po naujų reikalavimų nešioti prie kūno tvirtinamas vaizdo kameras ir kitų policijos reformų.

Filmuota medžiaga buvo paviešinta praėjus dienai po to, kai policijos pareigūnas nušovė 18-os metų amžiaus Deoną Kay’ų, kurį policija apibūdino kaip žinomą gatvės gaujos narį.

Trečiadienį, rugsėjo 2 d., įvykęs incidentas sukėlė protestų bangą ir į vėl šliūkštelėjo žibalo į ugnį. Vasarą Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo rengiamos demonstracijos dėl, kaip teigia aktyvistai, policijos pareigūnų naudojamos pernelyg didelės ir neretai mirtinos jėgos afroamerikiečių atžvilgiu. Šalies sostinės pietinėje dalyje ėmė sklisti gandai, jog D. Kay’us buvo neginkluotas ir tiesiog bėgo nuo policininkų.

Ketvirtadienį paviešinusi vaikiną nušovusio pareigūno prie kūno tvirtinamos vaizdo kameros medžiagą, policija pranešė, kad patruliai ieškojo, įtariama, ginkluoto vyro ir atpažino D. Kay’ų, nes buvo jį sulaikę ir anksčiau. Kai policijos pareigūnai prisiartino prie stovinčio automobilio, kurio viduje buvo D. Kay’us, jis ir kitas įtariamasis iššoko lauk ir pasileido bėgti. Juos nusivijo patruliai, spaudos konferencijos metu nurodė policijos viršininkas Peteris Newshamas.

Policininkas, kurio prie kūno tvirtinamos vaizdo kameros medžiaga buvo paviešinta, tyrėjams sakė, kad vieno įtariamojo nepavijo, tada atsisuko ir pamatė jo link einantį D. Kay’ų, kuris rankoje laikė pistoletą. Pareigūnas paleido vieną šūvį, kuris buvo mirtinas, ir pastebėjo, kad krisdamas įtariamasis numetė ginklą šalin, pasakojo P. Newshamas. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip D. Kay’us bėga prie policijos pareigūno, rankoje laikydamas į ginklą panašų daiktą, o policininkai šaukia: „Nė iš vietos, nė iš vietos.“

Nuaidėjus šūviui, D. Kay’us susmunka ant žemės ir surinka. Kitas policijos pareigūnas ranka parodo į už nugaros esantį šlaitą, ir 18-metį pašovęs patrulis nuskuba ta kryptimi. Palikęs savo kolegas apžiūrėti įtariamąjį, jis nulipa į žaidimų aikštelę ir šaukia: „Kur jis? Kur jis? Ieškau ginklo. Jis jį numetė.“ Po kelių minučių policininkas praneša, jog rado ginklą.


P. Newshamas teigė, kad ginklas nukrito už 30 metrų nuo tos vietos, kur buvo pašautas D. Kay’us. Policijos viršininkas pridūrė, kad buvo skubama paviešinti vaizdo įrašą, siekiant išsklaidyti didelį kiekį „dezinformacijos, galėjusios sukelti neramumus mūsų mieste“. Ketvirtadienį demonstrantai būriavosi prie Kolumbijos apygardos merės Muriel Bowser namų ir ragino ją atleisti policijos viršininką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai