Norvegija paskelbė apie radiacijos lygio padidėjimą paskendusiame sovietų povandeniniame laive (3)

2700
REUTERS
2019 m. liepos 19 d. 15:37
Radioaktyviųjų dalelių koncentracijos lygis viename iš vandens mėginių, kurį Norvegijos mokslininkai paėmė prie prieš 30 metų nuskendusio sovietinio atominio povandeninio laivo „Komsomolec“, viršija normą 800 tūkstančių kartų. Tačiau, specialistų teigimu, nerimauti kol kas nėra dėl ko.

Sovietinis atominis povandeninis laivas „Komsomolec“, prieš 30 metų paskendęs Norvegijos jūroje, vis dar kelia radiacinį pavojų. Apie tai trečiadienį pranešė mokslininkai, nustatę, kad pavojingų medžiagų koncentracija prie laivo viršija normą daugiau nei 800 tūkstančių kartų.

„Komsomolec“ paskendo 1989 metų balandžio 7 dieną, kai jame įvyko gaisras. Per nelaimę žuvo 32 iš 69 ekipažo narių. Povandeninio laivo, gulinčio 1700 metrų gylyje į pietus nuo Lokių salos, reaktorius buvo užgesintas. Tačiau torpedų aparatuose liko priešpovandeninių raketų su povandeninėmis dalimis.

Norvegija vykdo kasmetines planines laivo patikras, tačiau šiemet pirmą kartą buvo panaudotas nuotoliniu būdu valdomas aparatas „Aegir 6000“.

Jis paėmė tris vandens, ištekančius iš povandeninio laivo ventiliacijos vamzdžio, mėginius. Dviejuose iš jų radioaktyviųjų dalelių koncentracijos normos viršijimo aptikta nebuvo.

Paimti mėginiai bus pristatyti į žemyną tolesniems tyrimams. Tačiau, nepaisant to, kad radiacijos lygio viršijimas atrodo labai didelis, kol kas nėra dėl ko nerimauti, mano mokslininkai.

Jų teigimu, tarša tokiame gylyje greitai išsisklaido jūros vandenyje, o žuvų ir kitų faunos atstovų ten beveik nėra.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida RYTOJ 15:00

DELFI Diena

29