Nevaldomas kruizinis laivas Venecijoje rėžėsi į prieplauką (0)

4944
REUTERS
2019 m. birželio 3 d. 14:16
Nevaldomas kruizinis laivas sekmadienį Venecijoje atsitrenkė į prieplauką ir turistų laivą. Per incidentą prie terminalo „San Basilio-Zattere“ prie Džudekos kanalo buvo sužeisti mažiausiai penki žmonės.

Manoma, kad incidentas įvyko dėl to, jog nutrūko vienas iš trosų, kuriais kruizinius laivus į miesto kanalus įveda buksyrai. Vėliau kruizinis laivas dėl stiprių srovių, nešusių jį prieplaukos link, negalėjo sustoti. Anot Venecijos, kur įvyko nelaimė, mero, po incidento, kai didžiulis kruizinis laivas rėžėsi į turistus plukdžiusį laivą ir prieplauką, būtina skubiai keisti kruizinių laivų maršrutus.

Filmuotoje medžiagoje matoma kilusi panika, kaukiančios sirenos ir gigantiško laivo smūgis į prieplaukoje buvusį „River Countess“ turistų laivą. Kai didysis laivas taranavo turistų laivą, pastarasis atrodė tarsi pagamintas iš „plastiko ar popieriaus, o ne plieno“.

Kruiziniams laivams iki šiol buvo leidžiama kirsti Giudeccos kanalą – tai pagrindinis Venecijos kanalas, vedantis į šv. Marko aikštę. 2 Planai kruizinius laivus nuo šv. Marko baseino ir Giudeccos kanalo nukreipti į Vittorio Emanuele kanalą pareigūnų imti kurpti prieš ketverius metus.

Aplinkosaugininkai jau seniai kalba, kad kruizinių laivų sukeliamos bangos ardo povandenines statinių paramos konstrukcijas, be to, jie labai teršia vandenį. Italijos aplinkos apsaugos ministras Sergio Costa sako, kad valdžia jau greitai pateiks sprendimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai