Netradicinis sprendimas Nyderlandų parlamento rinkimuose - šokių muzika renkantis kandidatą (0)

80
REUTERS
2021 m. kovo 18 d. 12:33
Vienas Amsterdamo centre veikiantis kultūros centras norėjo paskatinti jaunus žmones aktyviau dalyvauti parlamento rinkimuose ir sumąstė bei įgyvendino originalią idėją – kovo 17 dieną surengė specialiai balsavimui skirtą tyliąją diskoteką.

Prieš atsistodami lauke į eilę prie balsadėžių laikinojoje balsavimo vietoje, rinkėjai gavo ausines, iš kurių sklido šokių ir techno muzika, savo kūryba dalijosi penkios skirtingų muzikos kūrėjų grupės.

Uždegantys muzikos ritmai nė kiek neišblaškė menų studentės Juke Samwel – savo atstovę mergina išsirinko kruopščiai įvertinusi visus kandidatus.

Šį kartą rinkimuose garbaus amžiaus rinkėjai dalyvavo nuotoliniu būdu: savo balsus atidavė paštu. Be to, siekiant užtikrinti saugų atstumą, balsavimo vietos veikti pradėjo dviem dienomis anksčiau.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte pasiekė triuškinamą rinkimų pergalę ir pažadėjo per savo ketvirtą kadenciją atkurti šalį po koronaviruso pandemijos.

Po dešimties darbo premjero poste metų M. Rutte yra tarp ilgiausiai dirbančių Europos lyderių. Jo liberali Liaudies partija už laisvę ir demokratiją (VVD) aiškiai gavo daugiausiai vietų parlamente, rodo balsavusiųjų apklausa.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai