Nesiliaujantys protestai Honkonge: aktyvistai degino Kinijos vėliavą ir daužė valdininko automobilį (1)

771
REUTERS
2019 m. rugsėjo 23 d. 16:14
Per susirėmimą su policijos pareigūnais Honkongo prekybos centre rugsėjo 22 dieną protestuotojai gynėsi ant grindų purkšdami gesintuvus.

Taip nutiko artėjant Kinijos Liaudies Respublikos 70-osioms metinėms – kilo konfliktas su riaušių malšinimo policija. Honkonge neramumai prasidėjo dar birželį dėl visuomenę papiktinusio įstatymo projekto, kurio galiausiai buvo atsisakyta. Jeigu toks įstatymas būtų buvęs priimtas, įtariamieji teismui būtų siunčiami į Kiniją.

Honkonge protestuotojai sutrypė Kinijos vėliavą
Viename prekybos centre protestuotojai sutrypė ir padegė nacionalinę Kinijos vėliavą. Kinijos valdomoje teritorijoje protestai tęsėsi ir praėjusį savaitgalį.

Keletas juodai apsirengusių protestuotojų vėliavą padegė prekybos centro viduryje, kur susirinkę šimtai protestuotojų (jaunų ir vyresnio amžiaus) skandavo: „Honkongo gyventojai, kovokite“. Incidentas įvyko Naujųjų Teritorijų miestelyje Sha Tin.

Protestuotojai apgadino Honkongo valdininko automobilį
Sekmadienį, rugsėjo 22 dieną, protestuotojai pagaliais ir kitais daiktais apgadino Honkongo valdininko automobilį. Neramumai teritorijoje nesiliauja.

Spalio 1 dieną bus minimos Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės, tad tikimasi dar daugiau protesto akcijų.

Sekmadienį protestuotojai nusitaikė į Honkongo valdininko Patricko Nipo automobilį. Kai pareigūnas bandė išvykti iš Kinijos valstybinei dienai skirto renginio, protestuotojai pastojo kelią. Automobilis buvo apgadintas.

Protestuotojai piktinasi Kinijos kišimusi į Honkongo vidaus reikalus. Honkongas Kinijai atiteko laikantis „viešos šalies ir dviejų sistemų“ principo, kuris Honkongo gyventojams turi užtikrinti daugiau laisvių, nei kad turi žmonės pagrindinėje Kinijos teritorijoje. Pekinas teigia susitarimo paisantis ir neigia besikišantis į Honkongo vidaus reikalus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai