Nesėkmių žaislas moko empatijos ir kūrybiško bendradarbiavimo (0)

838
REUTERS
2019 m. gruodžio 15 d. 08:58
Toronte įsikūrusi organizacija „Twenty-One Toys“ sukūrė „Nesėkmių žaislą“, kurio tikslas – paprieštarauti suvokimui, kad nesėkmė yra toks dalykas, kurio reikia bijoti ir ją slėpti, o ne vystyti kaip įgūdį.

Kompanija siekia išmokyti to, ko negali išmokyti vadovėliai – pavyzdžiui, empatijos ir kūrybiško bendradarbiavimo, tam pasitelkiant nesėkmę. „Twenty-One Toys“ įkūrėja ir vadovė Ilana Ben-Ari viliasi, kad „Nesėkmių žaislas“ taps ne tik naudingu įrankiu klasėse, bet ir padės įvairaus amžiaus žmonėms patyrinėti savo santykį su nesėkme bei tuo, kas su ja gali būti siejama – rizika, kalte, konkurencija.

Šis žaislas – tai pusiausvyros ir eksperimentavimo žaidimas. Pasidalijus į komandas, konkuruojama dėl taškų, kurie gaunami, kai pavyksta sėkmingai išlaikyti žaidimo figūrėles ant nestabilaus paviršiaus, ir netenka jų, kai dėlionė sugriūva, tačiau už aukštesnes struktūras gaunama daugiau taškų.

„Twenty-One Toys“ taip pat sukūrė sėkmės susilaukusį „Empatijos žaislą“. Šiame žaidime jo dalyviams reikia išspręsti dėlionės galvosūkį užrištomis akimis. Žaidėjai turi klausytis vienas kito nurodymų. Žaidimas atkreipia dėmesį į empatijos ir bendravimo vaidmenį. „Empatijos žaislas“ per penkerius metus atsirado daugelyje mokyklų ir biurų 45 šalyse.

„Nesėkmių žaislas“ tapo „Kickstarter“ kampanijos dalimi: ši globali sutelktinio finansavimo platforma padeda surinkti reikiamas lėšas ir įgyvendinti daugybę projektų, tarp jų – ir su žaislais bei edukacija susiję projektai. „Nesėkmių žaislą“ galima iš anksto užsisakyti ir gauti 2020-ųjų vasarą.

Rekomenduojame

Naujausi