Nepaprastai tikroviškai atrodantys skaitmeniniai vaizdai: tarsi tai būtų dokumentinis filmas apie laukinę gamtą (0)

2900
REUTERS
2020 m. sausio 21 d. 10:28
Kaip padaryti, kad kompiuteriu sukurtas liūtas, afrikinis karpotis ir hiena atrodytų ne tik tikroviškai, bet ir ekrane kalbėtų bei dainuotų? Su tokiu iššūkiu susidūrė daugiau nei tūkstantį žmonių apimanti vaizdo efektų komanda, kūrusi „Disney“ 1994 metų animacinio filmo „Liūtas karalius“ (The Lion King) perdirbinį ir siekusi, kad ekrane įspūdingame, tačiau iš tiesų netikrame Afrikos savanos fone atgytų numylėtieji personažai Mufasa ir Simba.

„Liūtas karalius“, antrasis daugiausiai praėjusiais metais daugiausiai uždirbęs filmas, kurio pajamos, pasak kompanijos „Box Office Mojo“, siekė 1,6 milijardo dolerių (1,44 milijardo eurų), kaip daugelis ir tikėjosi, pirmadienį sulaukė „Oskaro“ nominacijos už geriausius vaizdo efektus.

Tokio įvertinimo filmas susilaukė už nepaprastai tikroviškai atrodančius skaitmeninius vaizdus, dėl kurių „Liūtas karalius“ atrodo tarsi dokumentinis filmas apie laukinę gamtą.

Jono Favreau režisuotame filme, sukurtame pasitelkiant kompiuterinę animaciją, virtualią realybę, žaidimų technologijas ir vaidybinio kino detales, darbavosi milžiniško dydžio komanda. Vaizdo efektų kompanija MPC, priklausanti technologijų ir pramogų įmonei „Technicolor“ ir turinti studijų visame pasaulyje, gavo užduotį sukurti istoriją apie liūtų jauniklį Simbą, kuri atrodytų taip, tarsi būtų iš tiesų nufilmuota su tikrais gyvūnais Afrikoje.

„Oskarą“ už J. Favreau „Disney“ filmo „Džiunglių knyga“ (The Jungle Book) perdirbinį gavęs A. Valdezas tyrimų atlikti išvyko į Keniją.

MPC vaizdo efektų vadovas Adamas Valdezas, paklaustas, ar sudėtinga kalbantį ir dainuojantį gyvūną pavaizduoti tikroviškai.

Filmo kūrimo darbai vyko Londone, Bangalore ir Los Andžele. Būtent Kalifornijoje ausinėmis su mikrofonu apsiginklavęs J. Favreau ir kūrybinė komanda darbavosi prie virtualios realybės subtilybių, scenų kūrimui pasitelkdami žaidimų technologijas.

A. Valdezas teigia, kad kiekvienas kadras buvo kruopščiai atkuriamas, jog atrodytų kaip įmanoma labiau realistiškai. Komanda panaudojo aktorių, tarp kurių buvo Beyonce ir Donaldas Gloveris, įrašus, įgarsindami vaidmenis tose scenose, kuriose yra dialogų.

Rekomenduojame

Naujausi