Nepaisant koronaviruso iššūkių, prancūzo restoranas išsaugojo „Michelin“ žvaigždutę (1)

86
REUTERS
2021 m. sausio 22 d. 09:51
Virtuvės šefas iš Prancūzijos Sylvainas Sendra jau kelis mėnesius dėl naujojo koronaviruso savo restorane svečių nelaukia, jo darbuotojai prastovose, tačiau jam pavyko ir šiais metais išlaikyti „Michelin“ žvaigždutę.

„Michelin“ gidas, visame pasaulyje pripažįstamas kaip gastronomijos biblija, sausio 18 dieną paskelbė savo prancūziškąją versiją.

Tuščiame savo restorane „Fleur de Pave“ S. Sendra ruošia firminį žiedinių kopūstų užkandį ir džiaugiasi, kad „Michelin“ šiuo itin sudėtingu metu jam suteikė tokį svarbų jo meistrystės pripažinimą. Šiuo metu, kai restoranai neveikia dėl COVID-19 grėsmės, vienintelis šefo pajamų šaltinis – privačios vakarienės, kurias ruošia lojaliausiems klientams.

Pompastikos vengiantis „Pave de Fleur“ restoranas labiau primena japonų virtuvės užeigas, kur šefai gamina atvirose virtuvėse. 2019 metų liepą atidarytas restoranas jau po pusmečio įvertintas pirmąja „Michelin“ žvaigždute.

Pirmasis S. Sendros restoranas „Itineraires“ taip pat sulaukė palankių vertinimų, bet buvo priverstas užsidaryti.

Nors restoranams praeitais metais keliems mėnesiams nuo liepos iki spalio leista atverti duris, dėl saugaus atstumo reikalavimų buvo aptarnaujama žymiai mažiau lankytojų.

Rudenį užgriuvusi antroji koronaviruso banga privertė restoranus vėl užsidaryti.

Šiuo metu nuo valdžios paramos priklausomas S. Sendra baiminasi, kad, kai galės savo restoraną atidaryti, teks viską pradėti nuo nulio, tačiau nepraranda vilties.

Šiais metais „Michelin“ gidas vienam restoranui suteikė jau trečią žvaigždutę, dviem po antrą, o po vieną – 54 restoranams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai