Nepaisant koronaviruso epidemijos, šikšnosparnių mėsos troškinys Indonezijoje išlieka populiarus (1)

10567
REUTERS
2020 m. vasario 14 d. 09:33
Indonezijos Manado mieste veikiantys restoranai, siūlantys paragauti vietos delikateso šikšnosparnių mėsos, negali skųstis klientų trūkumu, nors ir teigiama, kad naujojo koronaviruso protrūkis prasidėjo viename Kinijos gyvūnų turguje.

Žiniasklaida tvirtina, jog šikšnosparniai, gyvatės, o dabar ir skujuočiai yra pagrindiniai Vidurio Kinijoje esančią Hubėjaus provinciją kamuojančios epidemijos sukėlėjai.

Virusų ekspertai mano, kad koronavirusas galėjo atsirasti tarp šikšnosparnių, o žmonėms jį perdavė kita gyvūnų rūšis. Sulavesio saloje įsikūrusio Manado šikšnosparnių prekeiviai tvirtina, jog paklausa išliko aukšta, nepaisant vietos žiniasklaidos pranešimų, kad daugelis miesto restoranų nebegamins patiekalų iš šikšnosparnių mėsos.

Patiekalas „paniki“ – prieskoniais pagardintame kokosų piene troškinta šikšnosparnių mėsa – yra populiarus tarp vietos gyventojų. Kai kuriose Indonezijos vietose šikšnosparnių mėsa vartojama kaip vaistai, nes vietiniai tiki, kad ji gydo astmą. Daugelis Manado gyventojų neabejoja, jog mieste viruso nėra, ir nesuka dėl jo galvos.

Reuters“ duomenimis, paremtais oficialiais pranešimais, naujasis koronavirusas išplito į mažiausiai 27 šalis, tačiau Indonezijoje užsikrėtusiųjų dar nėra.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai