Nepagarbus Trumpo sprendimas nedalyvauti Bideno inauguracijoje - geriausia dovana, kurią jis suteikė šioms iškilmėms (4)

411
REUTERS
2021 m. sausio 21 d. 14:02
JAV Prezidento inauguracijoje – viskas numatyta iki smulkiausių detalių. Ir jokių galimybių netikėtumams.

Paauksuotas mikrofonas Lady Gagos rankose. Ne bevielis, o laidinis, nors šiais laikais tokie jau nedažnai naudojami. Tačiau laidinis - daug patikimesnis. Taigi, apsidrausta: himnas - valstybės orumo simbolis - negali užstrigti.

Ypač po pastarųjų ketverių metų, per kuriuos ne kartą buvo mindžiojami ne tik orumas, bet ir demokratija, pagarba žmogui ir įstatymams, kol galiausiai buvo visiškai sutrypti sausio 6-tą pačiame Kapitolijuje. Ant šių pačių laiptų.

Vakar čia tarytum kažkas paspaudė perkrovimo mygtuką. Jeigu ne kaukės, atrodytų, kad viskas kaip senais gerais - civilizuotais - laikais.

Nė kiek nepasikeitę Barackas ir Michelle Obamos, Bušas jaunesnysis ir Clintonai - lyg sena gera bičiulių kompanija. Garsiai nepasakyta, bet nepagarbus Trumpo sprendimas nedalyvauti Inauguracijoje - geriausia dovana, kurią jis suteikė šioms iškilmėms.

Nors tai buvo pirmas kartas, kai postą paliekantis prezidentas nedalyvauja naujojo priesaikoje.

Tačiau vakar užteko kitų pirmų kartų.
Bene reikšmingiausias - pirmą kartą Viceprezidento priesaiką davė moteris - Kamala Harris.

Tačiau Harris atveju toks apibūdinimas reiškia daug daugiau - charizma ir šiluma spinduliuoja per kiekvieną jos pasirodymą.

Vakar buvo ir dar vienas pirmas kartas. Kai Vašingtono dangus dar tik ėmė žaižaruoti fejerverkų spalvomis, o žiniasklaida tebeaptarinėjo Inauguracijos ponių ir ponų aprėdus, Joe Baidenas Ovaliniame kabinete vienas po kito pasirašinėjo dekretus, atšaukiančius Trumpo administracijos sprendimus.

Amerika vėl prisijungs prie Paryžiaus klimato sutarties ir Pasaulio sveikatos organizacijos, sustabdys sienos pasienyje su Meksika statybą, panaikins draudimą atvykti iš musulmoniškų šalių ir taip toliau.

Anksčiau taip greitai darbo nesiėmė nė vienas naujasis prezidentas.

Akivaizdu - kai reikia gydyti beprotybės padarytas žaizdas, švęsti nėra kada.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai