Nelaisvėje laikyti „Azovo“ kariai rusus kaltina kankinimais (0)

2215
REUTERS
2022 m. rugpjūčio 23 d. 15:45
Trys Ukrainos kariai, kurie vieno didžiausių mūšių metu buvo sužeisti ir pateko į rusų nelaisvę, o vėliau buvo paleisti, pirmadienį, rugpjūčio 22 d., savo pagrobėjus apkaltino kankinimais ir psichologiniu spaudimu. Vyrai, kurie po Rusijos vasario 24 d. pradėtos invazijos ne vieną savaitę kovėsi būdami milžiniškoje plieno gamykloje šalies pietuose esančiame Mariupolyje, Kyjive surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad jų pagrobėjai norėjo juos jėga priversti prisipažinti esą vykdžius nusikaltimus prieš civilius gyventojus. Ukraina jau anksčiau yra apkaltinusi Rusiją karo nusikaltimais, bet Maskva tai visuomet neigia.

Ukrainiečių trijulė buvo iškeista į rusų karo belaisvius. Neaišku, kada įvykdytas apsikeitimas, bet birželį Ukraina paskelbė, kad Rusija jai grąžino 144 belaisvius.

V. Žaivoronokas tarnavo „Azovo“ pulke, nacionalinės gvardijos padalinyje. Kai kurie Azovo nariai buvo kraštutinių dešiniųjų ir ultranacionalistinių pažiūrų. Po ne vieną savaitę trukusių kovų iš plieno gamyklos bunkerių ir tunelių, šimtai „Azovo“ kovotojų gegužę pasidavė. Nors „Azovo“ pulko nariams iki šiol nėra pateikti jokie oficialūs kaltinimai, rugpjūčio 2 d. Rusijos Aukščiausiasis Teismas pulką paskelbė teroristine organizacija. Per tris kovų mėnesius Mariupolis buvo iš esmės sulygintas su žeme.

Ukrainos teigimu, žuvo dešimtys tūkstančių civilių gyventojų. Tuo metu Rusija neigia, kad taikėsi į civilius. Vienas iš paleistų „Azovo“ karių, Denysas Čepurko, sakė, kad buvo kalinamas Rusijos remiamoje Donecko liaudies respublikoje, esančioje Rytų Ukrainoje. Anot jo, kai kurie kaliniai buvo verčiami išsirengti nuogai ir pritūpti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai