Neišsigandęs energijos sąnaudų, vokietis savo namus pavertė kalėdine stebuklų šalimi (0)

1473
REUTERS
2022 m. gruodžio 8 d. 10:15
Vokietijoje ir už jos ribų sparčiai augančios energijos kainos vienam kalėdinių dekoracijų gerbėjui nesutrukdė savo namus netoli Miuncheno paversti šventine stebuklų šalimi, nušviesta 20 tūkst. spalvotų lempučių.

Vadinamas Kalėdų namas Olchinge, esančiame į šiaurės vakarus nuo Bavarijos sostinės, per Kalėdas yra tradiciškai lankomas vietos gyventojų ir iš toliau atvykusių turistų. Šio namo savininkas Manfredas Piringeris, daugiau nei mėnesį įrenginėjęs giriliandų grandines, šviečiančius gyvūnus bei sniego senius, patvirtino, kad „elektros sąskaitos tikrai kelia problemų“.

„Akivaizdu, kad sąskaitos už elektrą yra problema. Neseniai jas peržiūrėjau ir pamačiau, kad kainos yra drastiškai išaugusios, tačiau prieš kurį laiką mes perėjome prie LED lempučių. Taip pat stengiamės nejungti lempučių, jei lyja. Giriliandas įjungiame tik tada, kai pasirodo žmonės, o tai būna penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Jei matome, kad čia niekas neateina, jas išjungiame“, – sakė išpuošto namo savininkas Manfredas Piringeris.

Dvejus metus iš eilės dėl koronaviruso pandemijos Olchingo Kalėdų namas skendėjo tamsoje, o dabar M. Piringeris namo ir jo kiemo puošmenas įjungia tik tada, „kai pasirodo žmonės, t. y. penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais“.

„Manau, kad tai puiku, nes juk tai nemažai kainuoja. Aš taip pat šiek tiek pasipuošiau savo namus, ir savo rajone esu vienintelė, pakvaišusi dėl dekoracijų, bet ne tiek, kaip čia. Tačiau žmonėms tai patinka, ir aš pati pastebiu, kaip žmonės praeidami sako: „Kaip gražu“. Tai kažkas, skirta sielai“, – teigė lankytoja Maria Pollhammer.

Anot Miuncheno aplinkos instituto, nepriklausomos aplinkosaugos lobistinės organizacijos, praėjusių metų skaičiavimai parodė, kad nors kalėdinės lemputės nesudaro pagrindinės Vokietijoje suvartojamos elektros energijos dalies, jos vis tiek per metus sunaudoja tiek elektros, kiek 200 tūkst. namų ūkių, t. y. „vidutinio dydžio miestas“.

„Kalėdinės lemputės gali būti regimos kaip ledkalnio viršūnė, rodanti beprotiškai išaugusį energijos vartojimą mūsų hipervartotojiškoje visuomenėje. Jos nesudaro pagrindinės dalies, bet paminėsiu tik kelis skaičius, ir tai yra 2021 metų duomenys: privačiuose namų ūkiuose bus įjungta 19,5 mlrd. lempučių. Tai prilygsta 200 tūkst. namų ūkių – vidutinio dydžio miesto – metiniam energijos suvartojimui“, – teigė Hauke Doerkas iš Miuncheno aplinkos instituto.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai