Neįprastuose fortepijono koncertuose Prancūzijoje sceną atstoja ežero paviršius (1)

958
REUTERS
2020 m. liepos 28 d. 11:15
Ypač netikėtą vietą fortepijono muzikos koncertams pasirinko dainininkė Evelyne Zou ir pianistė Cecile Wouters. Pastarąjį kartą ja tapo prie XVIII a. pilies ir karvių ganyklų tyvuliuojantis ežeras.

Elegantiškam rojaliui ramiai plūduriuojant tarp vandens lelijų, prie jo įsitaisiusi pianistė skambino Frederico Chopino, Maurice‘o Ravelio ir Claude‘o Debussy kūrinius.

Prancūzų trupė „Piano du Lac“ baiminasi liūdniausio nusimatančio scenarijaus, mat du turus dėl karantino jau teko atšauki ir iki šiol neaišku, kada pavyks surengti įprastą koncertą.

Vis dėlto grupė sugalvojo, kaip pradėti vasaros sezoną. Pasirodymus muzikantai rengia ant Voeol Martino sukonstruoto plausto. Nuo liepos vidurio grupė išvyko į naują turą. Šįkart koncertų auditorija – kaukėti atokių vietovių gyventojai.

Šiauriniame Prancūzijos regione stūksančios Ricquebourgo pilies šeimininkas Jeanas-Francois Marquis patikino džiugiai sureagavęs į grupės sumanymą surengti porą vakarinių koncertų.

Taip jis pademonstravo savo paramą šalies kultūros sektoriui.

Klasikinę muziką po retai tokio tipo koncertuose besilankančią kaimo bendruomenę norėjusi paskleisti pianistė C. Wouters užsiminė, kad glaudų ryšį su publika užmegzti tikrai pavyko.

Prancūzijos meno ir kultūros sričių atstovams ir toliau teikiama finansinė parama. Daugelis iš jų neteko darbo, nes per karantiną buvo priversti nutraukti įprastą veiklą.

Pripažindamas kultūros sektoriaus patiriamus sunkumus, atsiradusius dėl atšauktų festivalių ir kitų renginių, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paragino vyriausybę nuo rugpjūčio pabaigos pratęsti nedarbo pašalpų mokėjimo terminą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai