Neįgaliesiems skirtas takas Atėnų Akropolyje kursto diskusijas (0)

36
REUTERS | www.DELFI.lt
2021 m. birželio 10 d. 09:55
Atėnų Akropolyje įrengtas naujas betoninis takas, kuriuo į žymiausią Graikijos senovės vietovę galima pakilti neįgaliojo vežimėliu. Tačiau takas susilaukė politikų ir akademikų kritikos – jų manymu, ši naujovė kenkia vietos klasikinei estetikai. Praėjusį mėnesį opozicijos lyderis Alexis Tsipras konservatorių vyriausybės pareikalavo „liautis tyčiotis iš kultūrinio paveldo“, tvirtindamas, kad pokyčiai
prilygsta „į pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos vietos kraštovaizdžio keitimui“. Kultūros ministrė Lina
Mendoni gina projektą, kuriam pritarė Centrinė archeologijos taryba – itin gerbiama archeologines vietoves prižiūrinti institucija.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Akropolis kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų. Dauguma jų į 160 m aukštyje esančią kalvą kopia pėsčiomis. Užlipę jie vaikščioja šimtmečius apsitrynusiais nelygiais akmeniniais takais apžiūrinėdami šventyklas ir monumentus. Naujajam projektui vadovavo gerai žinomas architektas Manolis Korresas, restauravęs Akropolį nuo 1975-ųjų. M. Korresas pasakojo norėjęs likti ištikimas senoviniams akmeniniams takams, egzistavusiems dar senovėje, taip pat ir betoniniam takui, kuris čia buvo įrengtas 1978-aisiais, tačiau lakui bėgant nusidėvėjo ir tapo pavojingas lankytojams – nuolatos kas nors susižalodavo. Po naujuoju taku driekiasi sintetinė membrana, ne tik apsauganti senus akmenis, bet ir suteikianti galimybę prireikus taką bet kada pašalinti, aiškina architektas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai