Ne vieną krizę įveikęs „Michelin“ įvertintas šefas ketina gaminti maistą klientų namuose (2)

894
REUTERS
2020 m. gegužės 7 d. 08:42
Virtuvės šefas Rodrigo de la Calle dirba „Michelin“ žvaigždute įvertintame restorane „El Invernadero“, esančiame gurmė pamėgtame Madrido „Calle Ponzano“ kvartale, kur veikia per 70 barų, užkandinių, restoranų ir kavinių. Įprastai čia zuja daugybė jaunų savo srities profesionalų iš netoliese esančio verslo rajono.

Deja, situacija Ispaniją užklupus naujojo koronaviruso pandemijai drastiškai pasikeitė.

R. de la Calle buvo priverstas uždaryti savo restoraną, garsėjantį patiekalais iš aukščiausios rūšies daržovių – tai jis padarė kelios dienos iki valdžiai paskelbiant nepaprastąją padėtį.

Panašios patirties jau turėjo su dviem savo restoranais Kinijos sostinėje Pekine. Teko uždaryti ir paeljos kampą „Mercado de San Miguel“ turguje – didžiausiame Madrido turistų traukos centre, kur praeitais metais pardavė net 85 tūkst. porcijų šio itin ryškus skonio patiekalo.

Savo kailiu pajutęs, jog turizmo perspektyvos itin niūrios, 43 metų talentingas virtuvės šefas nusprendė dar kartą save išrasti iš naujo ir ėmėsi maisto pristatymo bei maisto išsineštinai verslo.

Ir tai dar ne viskas: verslus virtuvės genijus laukia valdininkų leidimo ir dar vienai paslaugai – siūlys gaminti maistą klientų namuose.

R. de la Calle teigia, kad neskubės atidaryti savo restoranų, nes didžiąją dalį jų klientų sudaro turistai, kurių dar ilgai nebus.

Pati idėja, kaip teigia šefas, nebuvo noras „Michelin“ įvertintą restoraną paversti maisto išsineštinai verslu, tai tiesiog bandymas išgyventi krizę. Ūkininko šeimoje augęs šefas „Michelin“ žvaigždute buvo įvertintas 2010 metais.

Tai jau ne pirmas kartas, kai R. de la Calle priverstas suktis iš keblios padėties. Pirmasis jo restoranas 2013 metais bankrutavo tapęs finansų krizės auka, 2014 metais imtas įgyvendinti naujas projektas taip pat žlugo.

26 restorano šefo darbuotojai šiuo metu priverstinai atostogauja, viskuo ispanas rūpinasi vienas – pradedant daržovių ruošimu ir baigiant užsakymų apdorojimu dviejuose tinklalapiuose „Verdelivery“ ir „Paella Corner“.

Per dieną vyras viliasi paruošti 300 porcijų.
Šefas sako, kad šiuo metu svarbiausias jo tikslas palaipsniui sugrąžinti į darbą personalą ir pereiti į antrąją plano fazę: kol nebus panaikintas karantinas, ruošti maistą klientų namuose.

.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai