Naujos technologijos Romos Koliziejuje padės aiškiau suvokti, kaip amfiteatre iki mirties kovodavo gladiatoriai (0)

995
REUTERS
2021 m. gegužės 5 d. 09:55
Senajame Romos Koliziejuje bus įrengtos specialios grindys – tą numato naujas aukštųjų technologijų projektas, apie kurį paskelbė Kultūros ministerija.

Nepaprasto projekto tikslas – sukurti ištraukiamas grindis, suteiksiančias turistams galimybę aiškiau suvokti, kaip ši arena atrodė tada, kai joje iki mirties kovodavo gladiatoriai. Šiomis grindimis einant iki Koliziejaus centro, pastatas bus matomas taip pat, kaip jį regėjo lankytojai iki XIX a. pab.

Koliziejaus grindis išardė archeologai, siekdami išsamiau apžiūrėti po arena nutiestą kambarių ir koridorių labirintą. Grindys niekada taip ir nebuvo visiškai atstatytos.

18,5 mln. eurų vertės sutartį dėl naujų grindų sukūrimo laimėjo Italijos inžinerijos kompanija „Milan Ingegneria“. Ji įsipareigojo projektą užbaigti iki 2023 m.

Medinė platforma bus pagaminta iš šimtų lentjuosčių, galinčių judėti ir tokiu būdu natūraliai apšviesti požemines patalpas, kuriose kadaise buvo laikomi gladiatoriai ir gyvūnai, laukiantys mirtinos kovos.

Koliziejus yra populiariausia Italijoje turistų lankoma vieta. Prieš du tūkstančius metų pastatyta akmeninė arena buvo didžiausias Romos imperijos amfiteatras. Jame buvo iki 70 tūkst. vietų, čia vykdavo gladiatorių kovos, egzekucijos ir gyvūnų medžioklė. Arena taip pat būdavo užtvindoma vandeniu, joje vykdavo improvizuotos jūrų kautynės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai