Naujausia veidų atpažinimo technologija gali padėti dviem broliams sužinoti, kaip jų tėvas išgyveno Holokaustą (0)

1190
REUTERS
2020 m. sausio 24 d. 10:10
Sena nuotrauka ir moderniausia veidų atpažinimo technologija gali padėti dviem broliams iš Izraelio sužinoti, kaip jų tėvas išgyveno nacių Holokaustą.

Ieškodami užuominų apie praeitį, Eli ir Saulas Liebermanai kreipėsi į vieną Izraelio tyrimų centrą, tikėdamiesi, jog jo darbuotojams pavyks rasti Antrojo pasaulinio karo metais padarytų šeimos nuotraukų atitikmenų.

Centras turi didžiulę duomenų bazę, kurią sudaro dešimtys tūkstančių nuotraukų, daugiausia padarytų vermachto kareivių. Jose užfiksuoti tiek patys vokiečių kariai, tiek įvairių kaimų ir miestų gyventojai, įskaitant žydus.

Shem Olam Holokausto memorialinis centras savo projektą „Face to Face“ pradėjo liepos mėnesį ir socialiniuose tinkluose paragino žmones siųsti nuotraukas veidų atpažinimo skenavimams atlikti.

Broliai Liebermanai išsiaiškino nedaug smulkmenų apie jų anapilin iškeliavusio tėvo patirtus sunkumus šešis milijonus žydų pražudžiusio Holokausto metu.

Ištvėręs Aušvico koncentracijos stovyklos siaubą, tėvas sūnums nieko nepasakojo apie savo išgyvenimus. Vis dėlto po Antrojo pasaulinio karo kažkur Europoje padarytoje nuotraukoje jis buvo įamžintas su dviem pusbroliais.

50-ies metų amžiaus Eli ir 61-erių metų amžiaus Saulas liepos mėnesį ją nusiuntė Shem Olam centrui. Dabar broliai laukia žinių apie rastus atitikmenis ir savo šeimos istorijos užuominų.

Nors Shem Olam Holokausto memorialinis centras gavo tūkstančius nuotraukų, tačiau po išsamesnių tyrimų kol kas rasti tik keli atitikmenys, bet ir jie nėra visiškai neginčijami.

Centro vykdomasis direktorius Avrahamas Kriegeris sakė, kad tikisi, jog technologijų pažanga ir didėjanti duomenų bazė leis nutiesti tiltą tarp jaunesnės kartos ir Holokausto.

Rytų Europoje centro tyrėjai irgi gavo nuotraukų iš vietos gyventojų. Shem Olam Holokausto memorialinis centras taip pat bendradarbiauja su įvairiais archyvais iš viso pasaulio.

Rekomenduojame

Naujausi