Naujasis Rusijos ledlaužis išplaukė į Arktį (9)

1131
REUTERS
2020 m. rugsėjo 24 d. 11:59
Antradienį, rugsėjo 22 d., naujas rusų atominis ledlaužis pradėjo dviejų savaičių trukmės kelionę į Arktį. Maskvos teigimu, tai yra pats didžiausias ir galingiausias tokios rūšies laivas.

Ši ekspedicija yra dar vienas Rusijos bandymas išnaudoti šaltojo regiono komercinį potencialą. Atominis ledlaužis, pavadintas „Arktika“, išplaukė ir Sankt Peterburgo ir patraukė į Arktyje esantį uostamiestį Murmanską.

Rusijos valstybinė įmonė „Rosatomflot“ šį laivą pavadino didžiausiu ir galingiausiu atominiu ledlaužiu pasaulyje.

„Arktika“ yra daugiau nei 173 metrų ilgio, jis pritaikytas 53 žmonių įgulai ir gali laužyti beveik trijų metrų storio ledą.

Šis laivas yra laikomas labai svarbiu Maskvos planams išplėtoti Šiaurės jūrų kelią, kuris driekiasi nuo Murmansko iki netoli Aliaskos esančio Beringo sąsiaurio.

Esant šiltesnio klimato ciklams, Rusija tikisi, kad šis kelias galėtų virsti mini Sueco kanalu ir sutrumpinti keliones iš Azijos į Europą.

„Modernių atominių ledlaužių flotilės, galinčios užtikrinti reguliarią ir saugią laivybą Šiaurės jūrų keliu ištisus metus, sukūrimas yra mūsų šalies strateginė užduotis“, – pareiškime nurodė „Rosatom“ Šiaurės jūrų kelio direktorato vadovas Viačeslavas Rukša.

Prieš leisdamasis į šią kelionę, ledlaužis buvo išbandytas jūroje, audringose Suomijos įlankos vandenyse, kur plaukė pučiant smarkiam vėjui ir siaučiant aukštoms bangoms. Laivas buvo pavadintas Sovietų Sąjungos eros ledlaužio garbei. Ankstesnysis ledlaužis „Arktika“ 1977 metais tapo pirmuoju paviršiniu laivu, pasiekusiu Šiaurės ašigalį.

Rusija pradėjo statyti daugiau ledlaužių, norėdama padidinti krovininių laivų navigaciją Arkties vandenyse. Praėjusiais metais šalies prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusijos Arkties flotilėje bus mažiausiai 13 sunkiųjų ledlaužių ir kad dauguma iš jų bus varomi atominiais reaktoriais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai