Naujai karūnuotas Tailando karalius buvo nešamas per įspūdingą procesiją (1)

1513
REUTERS
2019 m. gegužės 6 d. 15:18
Naujai karūnuotą Tailando karalių Maha Vajiralongkorną, dar žinomą kaip Rama X, sekmadienį kariai paauksuotame palankine nešė Bankoko gatvėmis, o pasižiūrėti šio istorinio reginio buvo susirinkusios didelės minios.

Nuo 1782 metų valdančios Chakri dinastijos dešimtasis monarchas vilkėjo brangakmeniais nusagstytus drabužius ir buvo užsidėjęs plačiakraštę skrybėlę su plunksna.

Septynių kilometrų kelią nuėjusi procesija vyko antrą iš trijų karūnavimo renginių dienų. Procesijos metu visuomenė galėjo pirmą kartą iš labai arti pamatyti 66 metų karalių, kuris sostą užėmė prieš dvejus metus ir vis tvirčiau valdo šalį.

Tailandiečiai, vilkintys geltonus – karališkosios spalvos – marškinius, užpildė gatves prie rūmų. Daugelis jų laikė Ramos X portretus ir šaukė „Tegyvuoja karalius!“.

Šeštadienį prasidėjusi trijų dienų karūnacija yra pirmoji nuo 1950 metų, kai buvo karūnuotas itin gerbiamas Maha Vajiralongkorno tėvas.

Iškilmingos šeštadienio ceremonijos prasidėjo nuo apsivalymo ritualo Didžiųjų rūmų komplekso vienoje iš šventyklų. Per ją karalius, apsigobęs balta skraiste, paliekančia vieną petį apnuogintą, priėmė šventuosius vandenis iš įvairių Tailando vietų ir lengvai pašlakstė jais sau veidą.

Šį momentą žymėjo patrankų šūviai, skambėjo tradicinių instrumentų muzika ir budistų vienuolių maldos. Sinkretinėje ceremonijoje, simbolizuojančioje Ramos X virsmą dieviškuoju veikėju, taip pat dalyvavo keli žilagalviai hinduistų brahmanai.

Galiausiai karalius atsisėdo į sostą ir priėmė auksinę Didžiąją pergalės karūną – įmantrų smailiaviršūnį 7,3 kg sveriantį galvos apdangalą, kurio viršūnėje įtaisytas deimantas iš Indijos.

Brangakmeniais nusagstytus aukso spalvos drabužius vilkėjęs 66 metų monarchas karūną užsidėjo ant galvos ir paskelbė trumpą savo pirmąjį karališkąjį įsaką – pažadėjo „teisingai“ valdyti visų Tailando žmonių labui.

Jo ketvirtoji žmona Suthida , su kuria M. Vajiralongkornas netikėtai susituokė per ceremoniją, surengtą likus kelioms dienoms iki karūnavimo, buvo patvirtinta karaliene ir pagarbiai atsiklaupė prieš soste sėdintį savo vyrą.

40 metų karalienė iki santuokos su Maha Vajiralongkornu buvo karališkosios sargybos vado pavaduotoja.

Anksti sekmadienį Maha Vajiralongkornas, šalia kurio buvo jo naujoji karalienė Suthida, suteikė karališkuosius titulus šeimos nariams, kurie iš nepaprastos pagarbos prišliauždavo prie jo sosto.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai