NASA marsaeigis baigia septynetą mėnesių trukusią kelionę (1)

2154
REUTERS
2021 m. vasario 18 d. 15:16
NASA marsaeigis „Perseverance“ – pati pažangiausia robotizuota astrobiologinė laboratorija, kada nors iš Žemės paleista į kosmosą, – trečiadienį baigė septynetą mėnesių trukusią kelionę, kurios tikslas – įveikus 470 mln. kilometrų, pamėginti nusileisti raudonojoje planetoje.

Paskutinę 240 tūkst. kilometrų atkarpą „Perseverance“ lėkė link nusileisti numatytos vietos – Jezero krateryje esančios seniai išnykusio Marso ežero daubos.

Misijai vadovaujantys specialistai iš netoli Los Andželo įkurtos NASA Reaktyvinių variklių laboratorijos išreiškė viltį, kad šešiaratis miesto visureigio dydžio aparatas saugiai pasieks uolų supamą plokštumą, esančią kitados tekėjusios upės deltos pakrašty.

Inžinieriai tikisi, kad galės patvirtinti nusileidimą ir galbūt netgi gaus tuoj pat po jo užfiksuotą planetos paviršiaus vaizdą. Į Žemę toks vaizdas galėtų būti perduotas signalais, siunčiamais iš kurio nors aplinkui Marsą skriejančio dirbtinio palydovo.

Pagrindinis dvejus metus trukusios ir 2,7 mlrd. dolerių (2,2 mlrd. eurų) kainavusios misijos uždavinys – ieškoti ženklų, bylojančių apie mikrobinius organizmus, kurių galėjo būti Marse prieš maždaug 3 mlrd. metų, kai planetos klimatas buvo šiltesnis, drėgnesnis ir, tikėtina, palankesnis gyvybės formoms.

„Perseverance“ yra didžiausias ir pažangiausias iš visų keturių anksčiau NASA iniciatyva Marse nuleistų mokslinių tyrimų aparatų. Marsaeigis turėtų pristatyti į Žemę uolienų pavyzdžių. Jie bus pirmieji iš kitos planetos parsigabenti tokio tipo mėginiai.

Per ateinantį dešimtmetį planuojama surengti dar dvi mėginių rinkimo ir pristatymo į NASA misijas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai