NASA astronautas Kyjivo ligoninėje aplankė sužeistus vaikus (0)

2456
REUTERS
2022 m. lapkričio 28 d. 14:15
Buvęs NASA astronautas Scottas Kelly, kaip Ukrainos prezidento tarnybos paskelbtos lėšų rinkimo akcijos ambasadorius, apsilankė vienoje Kijevo vaikų ligoninėje.

Tarp S. Kelly aplankytų pacientų buvo Kateryna Iorhu – 13 metų mergaitė, išgyvenusi per Rusijos raketų ataką Kramatorsko geležinkelio stotį 2022 metų balandį. Per šį smūgį ji neteko motinos ir dabar yra gydoma Kijeve, nes vienoje jos kojoje tebėra likęs šrapnelis. S. Kelly įteikė K. Iorhu NASA ženkliuką, kuris, jo teigimu, daugiau nei metus išbuvo su juo kosmose.

„Ei, tai labai panašu į mane!“ – sakė astronautas Scottas Kelly, apžiūrėdamas dovanų gautą piešinį.

Po grupinės nuotraukos su pacientais S. Kelly pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą ir pavadino ją „neteisėta (bei) amoralia“.

58 metų S. Kelly pridūrė, kad labiausiai stengsis surinkti lėšų, kurios bus skirtos greitosios pagalbos automobiliams ir elektros generatoriams nupirkti. NASA teigia, kad S. Kelly per keturias kosmines misijas kosmose praleido daugiau kaip 520 dienų, ir šiuo metu jam priklauso ilgiausiai kosmose išbuvusio JAV astronauto rekordas. Jis taip pat kosmose gyveno su Rusijos kosmonautais ir ėjo NASA operacijų direktorius pareigas Žvaigždžių miestelyje Rusijoje.

„Lėšų rinkimo akcija, už kurią esu atsakingas, yra skirta būtent greitosios pagalbos automobiliams įsigyti. Tačiau prezidentas Zelenskis ką tik paskelbė apie platesnio masto projektą, kuriuo bus renkami pinigai elektros generatoriams, kadangi Rusija dabar taikosi į kritiškai svarbią infrastruktūrą. Jų poreikis, kaip suprantate, yra labai didelis. Taigi jiems taip pat bus skiriama daug dėmesio“, – teigė S. Kelly.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai