Naminiais gyvūnėliais Fukušimoje besirūpinantis japonas per 10 metų jiems išleido įspūdingą pinigų sumą (6)

1015
REUTERS
2021 m. kovo 7 d. 08:55
Beveik negyvenamoje Fukušimos draudžiamojoje zonoje japonas Sakae Kato rūpinasi likimo valiai paliktais augintiniais.

Nors visi jo kaimynai ir net šeimos nariai prieš 10-imt metų pabėgo po žemės drebėjimo ir avarijos branduolinėje jėgainėje, S. Kato pasižadėjo pasilikti ir ėmė prižiūrėti buvusių gyventojų naminius gyvūnėlius. Netrukus hobis virto gyvenimo būdu.

S. Kato ir 41 benamė katė glaudžiasi dviejų aukštų name, kurio būklė yra itin prasta. Kadangi nėra tekančio vandens, S. Kato vandens parneša buteliuose iš netoliese sruvenančio šaltinio ir naudojasi už draudžiamosios zonos ribų esančiais viešaisiais tualetais.

Nors vyras faktiškai negali miegoti savo name ir nėra oficialus už dviejų valandų kelio automobiliu esančio Fukušimos miesto gyventojas, jis teigė gavęs leidimą likti draudžiamojoje zonoje.

Anot S. Kato, jo šeimos nariai nepritaria pasirinktam gyvenimo būdui, tirpdančiam nedidelės statybų bendrovės pelną, o kartais – ir santaupas, įskaitant gautas kompensacijas. Per mėnesį ėdalui, kurui ir veterinariniams produktams jis skiria apie 7 tūkst. JAV dolerių.

Japonas paskaičiavo, kad rūpindamasis katėmis per pastaruosius 10-imt metų išleido mažiausiai 750 tūkst. JAV dolerių. Jis net prižiūri kaimynystėje gyvenančius šernus, kurie Japonijoje yra laikomi kenkėjais, ir pasirūpina, kad jie nebadautų.

Tiesa, už gerumą S. Kato ne visada atsilyginama gerumu. Vasario 25 d. jis buvo suimtas, nes neva išlaisvino šernus, patekusius į spąstus, kuriuos Japonijos vyriausybė pastatė lapkričio mėnesį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai