Namelį jūroje įsirengusiai porai gresia mirties bausmė (27)

38410
REUTERS
2019 m. balandžio 23 d. 16:08
Svajonę apie laisvę ir gyvenimą atvirojoje jūroje sudaužė pilka realybė. Tailando valdžia dviejų jaunų žmonių jūroje įsirengtą namelį parvilko į krantą.

Tokio sumanymo autoriai – jauna pora: amerikietis Chadas Elwartowskis ir jo mylimoji tailandietė Supranee Thepdet. Namelį jūroje jie įsirengė vos prieš kelias savaites.

Bitkoinais prekiaujantis amerikietis žurnalistams ir valdžios pareigūnams aiškino, kad toks namelis – pirmasis laisvojo miesto jūroje statinys, o tokio miesto gyventojai nepaklustų nė vienos pasaulio valstybės įstatymams.

Ch. Elwartowskis tvirtina, kad šis jo projektas neutraliuose vandenyse sudomino dešimtis žmonių.
Tailando valdžiai toks poros sumanymas, švelniai tariant, nepatikęs.

Statinys atsirado už 14 jūrmylių nuo populiaraus Puketo kurorto. Bankoke ši teritorija įvardijama kaip speciali šalies ekonomikos zona. Pareigūnai anuliavo amerikiečiui išduotą vizą ir pateikė itin rimtų kaltinimų – pasikėsinimu į karalystės suverenitetą. Jeigu bus pripažinta amerikiečio kaltė, remiantis vietos įstatymais, jam grės mirties bausmė.

Remiantis vietos žiniasklaida, amerikiečiui ir jo mylimajai pavyko iš namelio jūroje pasprukti dar prieš pasirodant pakrančių apsaugai. Kur jie šiuo metu yra, nežinoma. Socialiniame tinkle amerikietis parašė: „Mus medžioti nėra prasmės. Būtent dėl tokių valdžios veiksmų žmonės ir svajoja apie laisvę, nepriklausomybę ir renkasi gyvenimą vandenyne“.

Svajonės svajonėmis, tačiau amerikiečiui gresia ir dar vienas rimtas kaltinimas – pasikėsinimas į kitų žmonių gyvybę. Namelis nebuvo apšviestas, neturėjo jokių skiriamųjų iš toli pastebimų ženklų, tad su juo lengvai galėjo susidurti tanklaivis arba kruizinis laivas, pabrėžia pareigūnai.

Naujausi