Nacionalinio britų patiekalo kainą didina sparčiai kylanti infliacija (0)

435
REUTERS
2022 m. gegužės 29 d. 11:55
Vakarų Londone įsikūrusios užkandinės „Hooked Fish and Chips“, siūlančios pasimėgauti žuvimi su gruzdintomis bulvytėmis, savininkas Bally Singhas suka galvą, kaip išsilaikyti, nes nacionalinio britų patiekalo kainą didina sparčiai kylanti infliacija.

Brangsta viskas: nuo žuvų ir bulvių iki augalinio aliejaus ir miltų, naudojamų žuvims apvolioti.

Nors B. Singhas stengiasi kompensuoti didžiąją dalį augančių išlaidų, visgi žuvies su gruzdintomis bulvytėmis porcijos kainą teko padidinti.

Dabar B. Singho užkandinėje menkė su gruzdintomis bulvytėmis kainuoja 9,5 svaro sterlingų (apie 11,2 euro), palyginti su prieš metus buvusia kaina – 7,95 svaro sterlingų (maždaug 9,4 euro).

„Hooked Fish and Chips“ savininko teigimu, jeigu būtų atsižvelgęs į visas išaugusias išlaidas, legendinio patiekalo kaina greičiausiai siektų 11 svarų sterlingų (beveik 13 eurų).

Jis tikisi, kad klientai supras, kodėl žuvis su gruzdintomis bulvytėmis pabrango. Tiesa, pietinėje pakrantėje įsikūrusiame Svonedžo miestelyje žuvies su gruzdintomis bulvytėmis mėgėjai jau atkreipė dėmesį į padidėjusias kainas.

Prieš 160 metų Jungtinėje Karalystėje sugalvotas patiekalas neprarado populiarumo iki šių dienų.

Šis patiekalas užima tokią svarbią vietą šalies gyvenime, kad Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metu nebuvo normuojamas, o specifiniu aliejaus ir acto kvapu pasižyminčios žuvies su gruzdintomis bulvytėmis užkandinės tebestovi daugelio miestų ir miestelių centruose.

Iš pradžių maisto produktų kainos pradėjo augti dėl koronaviruso pandemijos. Be to, išstojus iš Europos Sąjungos, Jungtinės Karalystės prieiga prie žuvų išteklių sumažėjo 60 proc., o augančios degalų kainos daro įtaką ir žvejybos sektoriui. O kur dar prasidėjęs karas Ukrainoje, dėl kurio augalinio aliejaus, miltų ir trąšų kainos pasiekė neregėtas aukštumas.

Saulėgrąžų aliejus yra pagrindinis žemės ūkio produktas, kurį britai importuoja iš Ukrainos. Šalies vyriausybė ieško būdų jį pakeisti kitų rūšių augaliniu aliejumi, pavyzdžiui, importuoti daugiau rapsų sėklų iš Australijos, kur buvo sulaukta gero derliaus.
Vest Dreitone gyvenantis B. Singhas sako nerimaujantis dieną ir naktį.

Vis dėlto B. Singhas neketina pasiduoti ir stengsis išsilaikyti, nes šis darbas yra jo aistra.

Nacionalinė žuvų kepėjų federacija nurodė, kad žuvies su gruzdintomis bulvytėmis užkandinės išgyvena didžiausią visų laikų krizę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai