Mykolajive – kamufliažinė, o Kyjive iškilo nenugalimumą simbolizuojanti Kalėdų elgė (0)

626
REUTERS
2022 m. gruodžio 20 d. 09:55
Ukrainos pietuose įsikūrusiame Mykolajivo mieste iškilo karo laikus simbolizuojanti Kalėdų eglė iš maskuotinių tinklų.

Eglės pavidalo instaliacija sukurta virš Šv. Mykolo statulos, apdėtos ją saugoti turėjusiais smėlio maišais Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje. Kamufliažinius tinklus pagamino savanoriai.

Po švenčių jie bus išsiųsti fronte kovojantiems kariams.

Neįprastos Kalėdų eglės atėję pasižiūrėti žmonės išreiškė norą, kad Ukraina kuo greičiau laimėtų devintą mėnesį vykstantį karą.

Mykolajivas buvo tapęs nuolatinių Rusijos pajėgų apšaudymų taikiniu. Tai tęsėsi, kol lapkritį Ukraina atsiėmė Chersoną ir atitraukė frontą toliau nuo miesto.

Ukrainiečiai lankosi prie kuklesnės nei paprastai Kalėdų eglės Kyjivo centre

Po paskutinių Rusijos atakų iš oro, nukreiptų į kritinius infrastruktūros objektus, rūke skendinčio Kyjivo centre buvo įžiebta nedidelė Kalėdų eglė.

Akivaizdu, kad artėjančias šventes Ukrainos sostinės gyventojai pasitiks jausdami didelį nerimą ir neužtikrintumą.

Nenugalimumą simbolizuojanti Kalėdų elgė, kaip ją apibūdino Kyjivo meras Vitalijus Kličko, iškilo tamsos gaubiamoje Sofijos aikštėje.

Į šią priešais Šv. Sofijos soborą plytinčią erdvę Kalėdų šventėms tradiciškai atgabenama didžiulė žaliaskarė, bet šiemet tai tėra 12 metrų aukščio dirbtinis medis, papuoštas energiją tapančiomis iš generatoriaus maitinamomis lemputėmis.

Pasak V. Kličko, Kalėdų eglė buvo pastatyta naudojantis suaukotais pinigais ir verslo įmonių finansavimu. Kyjivo meras pranešė, kad jokių šventinių renginių šiemet nevyks.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai