Muzikos festivalyje Belgijoje – saulės ir vėjo energija maitinamas bokštas (0)

277
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 19 d. 15:49
21 metro aukščio mini Eifelio bokštas patraukė daugelio rugpjūčio 15–18 d. Belgijoje vykusio muzikos festivalio „Pukkelpop“ lankytojų dėmesį.

Bokštas buvo pastatytas kaip tvari alternatyva aplinką teršiantiems dyzelino elektros generatoriams, kad festivalio lankytojai galėtų įkrauti savo elektroninius prietaisus. Jį sudaro 20 kvadratinių metrų spalvotų saulės plokščių, 700 kg svorio vėjo turbina ir 90 kilovatvalandžių akumuliatorius.

Bokštą pastatė Eindhoveno technologijos universiteto docentas, penkerius metus dirbęs įgyvendindamas Europos Sąjungos finansuotą projektą.

F. Moonenas savo kūrinį pavadino „Žaliosios energijos malūnu“. Jame įrengtas generatorius gali visiškai įkrauti 6 000 mobiliųjų telefonų ir apšviesti 100 palapinių.

Festivalio lankytojai ir organizatoriai entuziastingai priėmė naująjį statinį.

„Pukkelpop“ yra vienas žinomiausių muzikos festivalių Belgijoje. Vienos dienos lankytojų skaičius siekia net 66 000 žmonių, daugiausia jaunimo. Į 34-ąjį kartą vykusį „Pukkelpop“ buvo išpirkti visi bilietai. Festivalio lankytojams grojo 198 atlikėjai ir grupės, įskaitant Billie Eilish, „The National“, James Blake, „Eels“, „Tame Impala“ ir Franz Ferdinand.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai