Moterys bando keisti stereotipus Tunise: prie DJ pulto gali stovėti ne tik vyrai (3)

30
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 09:55
Tunise moterys seniai jaučiasi neįsileidžiamos į pasaulio elektroninės muzikos sceną, todėl kelios didžėjės atidarė vien moterims skirtą Didžėjų akademiją.

Daugelis šios akademijos dėstytojų ir studenčių skundėsi, kad būdavo sunku iki vėlumos dirbti baruose, naktiniuose klubuose, be to, trūko mokymų ir žinių. Būtent todėl ir buvo įkurta ši akademija.

Didžėjų akademijoje studentės mokomos teorijos, įgyja patirties. Taip siekiama panaikinti stereotipą, kad Šiaurės Afrikos šalyje prie didžėjaus pulto gali stovėti tik vyrai.

Gruodį pasaulinės iniciatyvos „16 tarptautinių dienų prieš lyčių nelygybę ir smurtą“ metu didžėjų akademija „Le Fabrique“ atrinko 16 savo studenčių, kurios grojo įvairius kūrinius internetų, siekiant skatinti lyčių lygybę ir sustabdyti smurtą prieš moteris.

Tunisietė didžėjė, viena iš akademijos „La Fabrique“ įkūrėjų Olfa Arfaoui ėmė domėtis muzika. Jai pavyko rasti kursus Tunise, kuriuos organizavo Germano Goethe‘ės institutas. Baigusi kursus institute, Olfa teigė negalėjusi rasti Tunise vietos, kur merginos galėtų tobulinti savo gebėjimus ir išmoti naujų technikų.

Protestuodama prieš tokią padėtį muzikos srityje, Olfa su kolege Reem Sharafi 2018 m. įkūrė muzikos platformą. Tai buvo nepriklausoma iniciatyva – pirma moterų ir seksualinių mažumų didžėjų akademija Tunise ir apskritai Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione.

Tunise tebėra daug smurto prieš moteris, nepaisant 2017 m. priimto įstatymo, pagal kurį baudžiama už bet kokį priekabiavimą.

Nuo atidarymo Tuniso didžėjų akademiją baigė 50 studenčių. Akademija plečia savo veiklą į kitus šalies regionus, joje dirba grupė mokytojų ir 7 profesionalios didžėjės, kurioms elektroninės muzikos atlikimas yra ne tik malonumas, bet ir pragyvenimo šaltinis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai