Moteris keturiskart be sustojimo perplaukė Lamanšą (0)

1789
REUTERS
2019 m. rugsėjo 18 d. 12:47
Antradienį (rugsėjo 17 d.) plaukikė iš Jungtinių Valstijų Sarah Thomas tapo pirmu žmogumi, keturis kartus be sustojimo perplaukusiu Lamanšo sąsiaurį. Begalinės ištvermės reikalaujančią distanciją amerikietė įveikė per 54 valandas, organizmo energijos atsargas papildydama tik skystu maistu.

Kolorado valstijoje gyvenanti 37-erių metų moteris įspūdingą rekordą pasiekė praėjus metams po išsigydyto krūties vėžio. Plaukimo iššūkiui ji ryžosi norėdama pademonstruoti solidarumą su tais, kurie taip pat yra laimėję kovą su šia baisia liga.

Į krantą Sarah Thomas išlipo netoli Doverio esančiame paplūdimyje. Pietinę Anglijos pakrantę pasiekusi moteris jautėsi išsekusi, o nuo sūraus jūros vandens jai skaudėjo gerklę.

Teoriškai S. Thomas įveiktas atstumas yra 130 kilometrų, tačiau faktiškai, dėl stiprių vandens srovių, jis prilygsta 210 kilometrų.

Sportininkė sakė, kad plaukdama matė daugybę žuvų ir medūzų.

Kelis kartus perplaukti sąsiaurį tarp Anglijos ir Prancūzijos yra pavykę ir dar keliems plaukikams, tačiau jie tai padarė tris, o ne keturis kartus, kaip S. Thomas.

Rekomenduojame

Naujausi