Moralesui pabėgus į Meksiką Bolivijoje bandoma užpildyti valdžios vakuumą (0)

304
REUTERS
2019 m. lapkričio 13 d. 12:36
Bolivijos naująja laikinąja prezidente antradienį pasiskelbė Senato pirmininko antroji pavaduotoja, atsistatydinusio prezidento Evo Moraleso oponentams siekiant užbaigti pilietinius neramumus ir užpildyti staiga atsiradusį valdžios vakuumą.

Įstatymų leidėjai buvo sukviesti oficialiai įforminti E. Moraleso atsistatydinimo praėjusį sekmadienį ir patvirtinti 52 metų Jeanine Anez laikinąja prezidente.

Sesijoje nesusidarė reikiamo kvorumo, nes daug parlamentarų neatvyko dėl blokadų ir E. Moraleso šalininkų protestų, todėl J. Anez pati pasiskelbė laikinąja prezidente, o Konstitucinis Teismas vėliau tai patvirtino.

E. Moralesas iš Meksikos socialiniame tinkle „Twitter“ iš karto pasmerkė tai, ką pavadino „niekšiškiausiu, niekingiausiu perversmu per visą istoriją“.

Didžiausios partijos – E. Moraleso „Judėjimo socializmo link“ (MAS) – lyderiai paprašė garantijų, kad galėtų dalyvauti sesijoje, bet į ją neatvyko.

Iškart po Kongreso sesijos saugumo pajėgos per susirėmimus La Paso gatvėse panaudojo ašarines dujas.
Centristų kandidatas Carlosas Mesa, itin nedideliu skirtumu pralaimėjęs E. Moralesui per opozicijos kritikuojamus, spalio 20-ąją įvykusius prezidento rinkimus, per tviterį pasveikino J. Anez, kuri pažadėjo, jog nauja vyriausybė bus suformuota iki sausio 22-osios.

E. Moralesas atsistatydino praradęs kariuomenės paramą, staiga palikdamas šalį be lyderio. Dešimtys pareigūnų ir ministrų taip pat atsistatydino; kai kurie jų pasiprašė prieglobsčio užsienio šalių ambasadose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai