Mokslininkai nustatė, kad pirmasis žmogus Italijoje COVID-19 susirgo dar lapkritį (4)

1061
REUTERS
2021 m. sausio 12 d. 14:48
Italų mokslininkų vadovaujamas tyrimas nustatė, kad dar 2019-ųjų lapkritį Italijoje buvo koronavirusu užsikrėtusi moteris.

Tai yra visu mėnesiu anksčiau, nei parodė ankstesnis tyrimas, išaiškinęs, kad koronavirusu buvo užsikrėtęs keturmetis berniukas, teigiama pirmadienį dienraštyje „La Repubblica“ paskelbtame pranešime. Pasak straipsnio, tarptautinė mokslininkų komanda, kuriai vadovavo Milano universiteto tyrėjų komanda, nustatė, kad 25-erių moteris iš Italijos koronavirusu buvo užsikrėtusi dar 2019-ųjų lapkritį.

Mokslininkai biopsijos būdu nustatė, kad odos pakitimai išdavė koronavirusą. Tyrimo rezultatas buvo paskelbtas „British Journal of Dermatology“. Mokslininkai išanalizavo atopiniu dermatitu sergančios pacientės, kuriai anksčiau koronavirusas diagnozuotas nebuvo, biopsijos rezultatus, ir nustatė, kad vienintelis naujuoju koronavirusu užsikrėtusios pacientės simptomas buvo raudonų dėmelių atsiradimas ant odos.

Pirmasis oficialus koronaviruso atvejis Italijoje užfiksuotas 2020-ųjų vasario pabaigoje. Tačiau naujausi tyrimai Italijoje suteikė papildomų įrodymų, kad virusas šalyje galėjo plisti gerokai anksčiau, nei iš pradžių buvo manyta. Milano universiteto mokslininkas Raffaele Gianotti pasakojo, kad tyrimo metu pavyko nustatyti, jog kai kuriais susirgimo naujuoju koronavirusu atvejais vieninteliai ženklai buvo odos ligų simptomai.

Tad mokslininkai siekė išsiaiškinti, ar dar prieš viruso protrūkį tie, kam pasireiškė odos ligų simptomai, galėjo būti užsikrėtę koronavirusu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai