Mitas – patvirtintas: po Belgijos miesto fontanu palaidota mero širdis (1)

2089
REUTERS
2020 m. rugsėjo 16 d. 14:52
Daug metų tai buvo tiesiog mieste sklandęs mitas, tačiau visai neseniai paaiškėjo, kad makabriškas pasakojimas visgi yra tiesa – pasirodo, Belgijos Vervjė mieste po fontanu tikrai guli buvusio miesto mero širdis.

Nedidėlėje metalinėje dėžutėje, kurią, atliekant įspūdingo miesto fontano renovacijos darbus aptiko darbininkai – stiklainis su etanoliu, o jame ne kas kita, o Pierre Davido širdis.

Reliktas minimas miesto dokumentuose, tačiau iki pat dabar „niekas iš tikrųjų netikėjo, kad tai gali būti tiesa“, „Reuters“ paaiškino Vervjė miesto kancleris Maxime‘as Degey. P.Davidas buvo pirmasis meras miesto istorijoje Belgijai tapus nepriklausoma valstybe, atsakingas pareigas jis ėjo iki pat mirties 1839 metais, kai tragiškai žuvo.

Mero garbei įrengtas minėtasis fontanas, o, gavus šeimos leidimą, po akmeniu 1883 metais amžinojo poilsio atgulė ir miesto valdytojo širdis. Šiuo metu dėžutė su P. Davido širdimi eksponuojama Vervjė dailės ir keramikos muziejuje. Vos tik renovacija bus baigta, ji grįš po fontanu.

P. Davidas Vervjė mero pareigas pirmą kartą ėjo 1800-1808 metais, kai Belgija dar buvo Prancūzijos valdžioje. Antroji kadencija prasidėjo 1830 metais – metais, kai Belgija tapo nepriklausoma. Jis mieste įkūrė pirmąją gaisrinę ir priartino politiką prie paprastų žmonių, leisdamas paprastiems miestiečiams stebėti miesto taryboje vykstančius debatus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai